,,Trofej Vuk Roganović“: Partizan, Dinamo, Zvezda i Voždovac u borbi za pobedničko postolje

U okviru priprema za nastavak sezone rukometaši Partizana učestvovaće na turniru ,,Trofej Vuk Roganović“, koji se 29. i 30. januara održava u SC ,,Voždovac“ na Banjici. Za pobedničko postolje će se boriti četiri ekipe: RK Partizan, RK Dinamo Pančevo, RK Crvena zvezda i RK SC Voždovac.

Prvog dana turnira, 29. januara, u prvom polufinalu od 17 časova sastaće se Crvena zvezda i Dinamo, dok će u drugom od 19:15 snage odmeriti Partizan i Voždovac. Dan kasnije igra se meč za treće mesto (12:00), kao i finale turnira (15:00). Dodela pehara i plaketa za najbolje učesnike planirana je za 16:30.

Vuk Roganović, koji je 12. aprila 2021. godine preminuo u 76. godini, bio je čuveni rukometni trener sa naših prostora. U bogatoj karijeri, kao šef struke, predvodio je 26 klubova i osvojio 24 trofeja (nacionalni kupovi i titule). Između ostalih, bio je trener Partizana, sa kojim je 2001. godine podigao trofej Kupa u Kragujevcu, u nezaboravnom finalu protiv Lovćen Osiguranja – 22:21.