Poraz košarkašica od Vrbasa u Beogradu

Košarkašice Vrbasa savladale su na gostovanju ekipu Partizana 1953 rezultatom 62:67 (21:22, 11:17, 17:16, 13:12)

Nakon prve četvrtine, tokom koje smo uglavnom gledali igru koš za koš, minimalnu prednost imala je gostujuća ekipa- 21:22.

Vezavši sedam poena, Vrbašanke prvi put imaju osetniju prednost početkom drugog perioda- 21:29. Ubrzo potom, u ekipi Vrbasa, Kaja Proktor beleži treći faul, što Partizan koristi, i preko Opačić i Davinić dolazi na jedan posed deficita. Ipak, nakon tajmauta Vesne Džuver, ekipa Vrbasa se ponovo odlepila, za 32:39 na poluvremenu.

Crno- bele su u nastavku ponovo u nekoliko navrata prilazile na posed ili poen zaostatka, ali je Marčetić trojkom postavila rezultat 49:55 na koncu pola sata igre.

Četvrta četvrtina je bila ekvivalent trećoj. Domaće su se vratile, čak i povele preko Olić 62:61, ali je Vrbas odgovorio sa šest vezanih poena na obruču, i slavio 62:67, revanširajući se tako Beograđankama za poraz u prvom delu sezone.

Istaknuti pojedinac u pobedničkom timu bila je kapiten Nataša Mijatović, sa dabl- dabl učinkom od 33 poena i 18 skokova. Dabl- dabl je ostvarila i Danijela Popović- 10 poena i 14 skokova. Kaja Proktor je dodala 11 poena (9 skokova).

Kod domaćih je Jovana Boričić ubacila 12 poena (13 skokova). Sofija Olić je takođe ubacila 12, a Marina Davinić 11 poena.

Vrbas je upisao treću uzastopnu, a ukupno sedmu pobedu, dok je Partizan ostao na devet trijumfa.

U narednom kolu, nakon tronedeljne pauze, Partizan će ugostiti Proleter 023, a Vrbas Radivoj Korać.

Originalni članak na: Košarka24.rs