Ubedljive pobede protiv Mornara i Krke su im to omogućile.

Košarkaši Partizana oborili su rekord Crvene zvezde iz sezone 2020/21 za najbolji start takmičarske godine u AdmiralBet ABA ligi.
Iako u ekipi Željka Obradovića ima još mnogo stvari koje bi morale da se poprave, statistička situacija je takva da donosi novi rekord AdmiralBet ABA lige.
Naime, nakon današnje pobede nad Krkom u Novom Mestu od 40 poena razlike, Partizan je ostvaior najbolji start u jednoj sezoni regionalnog takmičenja budući da su u prvom kolu savladali Mornar iz Bara sa 32 poena viška.
To u zbiru daje 72, dok je prethodni rekord postavljen od strane Crvene zvezde iz sezone 20/21 kada je ekipa, tada Saše Obradovića, protiv Cibone i Borca u prva dva kola imala koš-razliku “+69” .
Naravno, sponzor ovakvih statističkih parametara jeste Miroslav Nađ koji nas uvek oduševljava temeljnim informacijama.
Originalni tekst Sportske net