Rukometaši pobedom za ostanak na drugom mestu

Partizan – Šamot 65 28:25 (16:11)

Beograd – Dvorana: SC Voždovac. Gledalaca: 200. Sudije: Bakmaz i Radaković (Novi Sad). Sedmerci: Partizan 6 (3), Šamot 5 (3). Isključenja: Partizan 6, Šamot 10 minuta.Semafor: 6:1 (10), 8:5 (17), 16:10 (29), 18:12 (33), 22:18 (41), 24:23 (53), 27:24 (58).

PARTIZAN: Butulija 7, Jokić, Živković 4, Grubić, Radovanović 5, Pavlović, Milenković 3, Mikić, Stanojlović, Pižurica 2, Trnavac (3 odbrane), Stevanović 5 (2), Ivanović, Glendža, Maksić 2 (1), Milosavljev (13 odbrana).

ŠAMOT 65: Milićević, Ilić, Ranković 6, Radosavljević 4, Praščević 2, Savić, Glišić 5, Tomić, Lomić 1, Milinić 3, Živković 2, Stojković 2, Mitrović, Đorđević (11 odbrana).

Crno-beli su protiv Aranđelovčana stigli do novih bodova. Tim iz Humske je dobro otvorio meč, poveo sa 6:1 i praktično se za sve pitao dve trećine meča.

Šamoteri su iskoristili nekoliko grešaka domaćeg tima, i serijom 5:2, sedam minuta pre kraja, golom Rankovića prišli na 24:23.ali su Stevanović i Butulija brzo odvojili crno-bele na plus dva, a posle tajm auta Nenada MaksićaMilenković je pogotkom za 27:24 rešio sve dileme oko pobednika.