Košarkašice ubedljive protiv Studenta u Nišu

Do devete pobede u prvenstvu Srbije ekipa Partizana 1953 stigla je u 15. kolu trijumfom u Nišu nad Studentom – 91:63 (25:20, 26:13, 21:14, 19:16).

Partizan je učvrstio peto mesto posle ovog kola, dok je Student posle 13. poraza ostao na pretposlednjem mestu.

Domaći tim je bolje otvorio utakmicu i stekao pet poena viška (18:13). Međutim, to je praktično bilo sve od domaćina. Crno-bele su za dva minuta napravile seriju 12:0 i okrenule tok meča u svoju korist.

Početkom druge četvrtine gostujući tim je stekao dvocifrenu prednost koju u nastavku utakmice nije ispuštao.

Jovana Boričić je sa 16 poena (6 skokova, 6 asistencija) predvodila crno-bele. Sara Opačić je postigla 15 poena, a Marina Davinić 12. Olić i Marjanović su upisale po 11 poena.

U domaćem timu Ntumba Tete je upisala dabl-dabl učinak sa 19 poena i 12 skokova. Po deset poena su postigle Mina Đorđević (8 asistencija) i Tamara Ivkov.

Student će u četvrtak u okviru 16. kola gostovati Radivoju Koraću, dok će Partizan već u utorak ugostiti Vrbas.