BEZ BODOVA U NOVOM SADU

Vojvodina slavila u velikom derbiju

PARTIZAN BEZ BODOVA U NOVOM SADU: Vojvodina slavila u velikom derbiju

Rukometaši Partizana izgubili su od Vojvodine u Novom Sadu rezultatom 19:26 (9:9) u desetom kolu ARKUS lige. Novosađani su tako zadržali prvo mesto na tabeli A grupe, dok naš tim ostaje na drugom (tri boda manje).
Crno-beli su na samom startu poveli 2:0, ali je domaćin brzo poravnao rezultat sa igračem više na terenu. Gledali smo izjednačenu borbu u prvom poluvremenu, pravi egal, tokom kojeg su se oba tima oslanjala na dobro uigrane akcije i čvrstu odbranu. Još jednom su naši momci imali plus dva na semaforu. Bilo je to u 14. minutu kada su, uprkos isključenju Grubića, poveli 6:4. Usledila je serija Novosađana, koji su vezali tri pogotka i tako prvi put došli do prednosti (7:6). Posle 30 minuta igre rezultat je, ipak, bio izjednačen – 9:9.Domaći tim je furiozno otvorio drugo poluvreme. Aktuelni šampion države iz brzih kontri kaznio je gotovo svaki promašaj crno-belih – 14:10. Povećali su Novosađani prednost na 17:11, što je bio znak za trenera Nenada Maksića da mora da zatraži tajm-aut. Trgli su se crno-beli, pa je i Boris Rojević ubrzo zatražio predah za svoje igrače (19:14). Partizan je u nastavku uspeo da se odbrani sa dva igrača manje i na kratko smanji zaostatak, ali nedovoljno da se spreči slavlje Vojvodine, koja još uvek ne zna za poraz u ARKUS ligi – 26:19.U narednom kolu naši momci dočekuju ekipu Dinama iz Pančeva.