RADNIČKI 1923 – PARTIZAN (15h, mogući sastavi)

Srđan Blagojević, šef stručnog štaba Partizana, ističe da njegovim izabranicima ne manjka motiva posle eliminacije iz kupa: Teški dani iza nas, fokus na Radničkom

Prođe i šesta godina, a vitrine kluba iz Humske ostale su iste kao i 2019. kad je Partizan osvojio poslednji trofej. Crno-beli su posle velike drame ispali iz našeg najmasovnijeg takmičenja, porazom od TSC-a nakon jedanaesteraca u četvrtfinalu.

Parni valjak se okreće obavezama u šampionatu, gde takođe, ne igra utakmice sa takmičarskim značaj, s obzirom na to da će Crvena zvezda danas gotovo izvesno da overi osmu titulu u nizu, dok samo u domenu naučne fantastike klub iz Humske može da prokocka plus 14 i izgubi drugo mesto.

Ipak, Srđan Blagojević, šef stručnog štaba Partizana, ističe da su njegovi izabranici spremni i motivisani za današnji duel sa Radničkim 1923 u Kragujevcu:

– Teški dani su iza nas pre svega psihološki posle završetka takmičenja u kupu, gde nismo imali male ambicije. Hteli smo u polufinale, a sama završnica i način na koji se desilo da završimo takmičenje bilo je traumatično i nismo lako podneli. Skoro svi igrači su u stroju, spremamo se, imamo priliku da se što pre vratimo u normalu posle neželjenog poraza i da se povratimo u takmičarski ritam utakmicom u Kragujevcu.

Trener Partizana u superlativima je govorio o narednom rivalu, kao i njegovim ambicijama u pohodnu na nove kvalifikacije za takmičenja Starog kontinenta.

– Naravno, kao i svaka utakmica i naredba će da bude zahtevna jer protivnik ima ambicije za Evropu, pretpostavljam da će uspeti, to mu od srca želim. Kragujevčani su prošle godine bili najveće iznenađenje prvenstva, ove je to postalo nešto normalno, što govori o kvalitetu rada kluba, trenera i sve je dalo uspeh. Očekujem napornu, tešku, zahtevnu utakmicu u kojoj ćemo imati zadatak da se vratimo psihološki i pokažemo kvalitet u želji da osvojimo bodove.

Izabranici Feđe Dudića se nisu proslavili na poslednje četiri utakmice, upisali su dva remija i isto toliko poraza, uglavnom protiv klubova iz donjeg doma. Ali, tim iz srca Šumadije nije poražen na poslednja tri duela sa Partizanom, svaki put bilo je  nerešeno.

– Ne smatram da je otežavajuće ili olakšavajuće, bez obzira na poraz u Kruševcu u prošlom kolu, Kragujevčani nisu u uspešnoj seriji. Ipak, reč je od veoma dobro selektiranoj ekipi, fizički moćnoj, sa trenerom koji radi u kontinuitetu, što je ovde retkost. U Kragujevcu je to kvalitet, u jednom ambijentu, koji će da bude pravi fudbalski, što je, takođe, retkost u Srbiji. U gradu koji podržava svoj klub u velikoj meri, gde će naši navijači imati izazov da odgovore na brojnost navijača Radničkog, voleo bih da se pojave i budu u egalu sa pristalicama kluba iz Šumadije. Rival ima ambicije, ali i mi. Ne možemo do prvog mesta, blizu smo druge pozicije, naša unutrašnja ambicija je da se vratimo posle neprijatnog ispadanja iz kupa i da zadržimo nivo igara u šampionatu, to imamo ispred sebe.

Blagojević je otkrio da je obavio razgovor sa igračima posle eliminacije iz Kupa Srbije:

 – Nije lako, postojale su ambicije da dođemo do polufinala. Nije prijatno što nije došlo do toga, način na koji se desio je šokantan. Razgovarali smo, nisam odradio analizu utakmice s igračima, odradili smo za sebe. Igrače nismo hteli da opterećujemo time, odmah smo se fokusirali na Radnički 1923.

Trener crno-belih nije krio razočaranje nakon poraza  od TSC-a u našem najmasovnijem takmičenju:

– Nisam lako podneo, sve je to sastavni deo ovog posla kojim se bavimo i emocije mogu biti pozitivne kad se pobedi, mogu biti negativne kad se izgubi. Kroz iskustvo sam navikao, sve je to iskustvo koje imam iza sebe koje govori kako treba da kontrolišem emocije i kako da se ponašam posle toga. Uvek želim da se uz usmeravanje na prvu sledeću utakmicu pokušam da ono što je prošlo, a što je negativno ne utiče na ono ispred. Tako pokušavam da razmišljam, nije mi prijatno, postoji žal.

Za kraj, Srđan Blagojević se obratio navijačima Partizana:

– Prvo ću da iskoristim priliku da svim navijačima koji su dolazili na utakmice, pa i na prethodnoj gde ih nije bilo mnogo. Da izrazim veliku zahvalnost njima zbog toga što dolaze, što zbog podrške koju nam pružaju. Očekujem u Kragujevcu veći broj naših navijača i veliki izazov za njih jeste da adekvatno odgovore na brojnost navijača u Kragujevcu. Ozbiljan izazov za naše navijače, onda i ne sumnjam da će nam podrška značiti.

ŠĆEKIĆ I ILIĆ TRENIRAJU, KOVAČ VAN STROJA

Crno-beli su imali velikih kadrovskih problema posle termina za duele državnih timova.

– Otežavajuća okolnost, to vučemo još od Čukaričkog. Šćekić ima problem s kolenom, ali je u dobrom stanju, odradio je naporne treninge. Koleno reaguje pozitivno, videćemo u kojoj će meri biti uključen protiv Kragujevca. Ilić se vratio, Kovač nije, ima istegnuće aduktora, ali očekujemo da bude na raspolaganju što se tiče treninga sledeće nedelje, s obzirom na to da su to igrači koji su izneli teren u prethodnim utakmicama, sigurno da to predstavlja otežavajuću okolnost. Imam veru u fudbalere koji su na njihovim pozicijama, pogotovo u mlade, pružam im podršku.

Originalni članak: Sportski žurnal.rs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *