Veliki pad u poslednjoj četvrtini za ubedljiv poraz

Košarkašice Radivoja Koraća savladale su u gradskom duelu u okviru 19. kola Partizan 1953 rezultatom 104:79 (24:26, 26:20, 23:20, 31:13).

Tim Zorana Akanovića je upisao 16. pobedu i preuzeo vrh tabele. Crno-bele su doživele 11. poraz i ostale na šestoj poziciji.

Gošće su u prvih 30-tak minuta uspevale da drže korak za domaćinom, u pojedinim trenucima bili i bolji rival, ali nisu imale snage da do kraja ostanu u igri.

Korać je u prvoj polovini poslednje četvrtine napravio seriju 13:0 i time otklonio svaku dilemu oko krajnjeg ishoda.

Korać je imao nekoliko raspoloženih košarkašica. Sara Lumis je utakmicu završila sa 24 poena i 20 skokova, uz indeks 49. Milica Mitrović je postigla 21 poen, a Nina Vukosavljević 20 poena, uz 13 asistencija i osam skokova za indeks 35. Marija Stojiljković je postigla 13 poena, a po 10 su postigle Bogdana Nedeljkov i Nina Rosić.

U timu Partizana 1953 najefikasnija je bila Branka Luković sa 19 poena. Gorana Marjanović je postigla 17 poena, Sofija Olić 16, a Nevena Vučković 13.

Radivoj Korać u narednom kolu gostuje Art basketu, a Partizan 1953 dočekuje Vojvodinu 021.