Povreda kuka je prošlost za Marka Jankovića. Željan dokazivanja pripreme koristi kako bi maksimalno spreman dočekao početak drugog dela sezone…
Prvotimac Partizana Marko Janaković imao je turbulentnu fudbalsku jesen. Polusezonu počeo je u odličnoj formi, a završio je pre vremena zbog povrede kuka.
Igranje na tri fronta i veliki napori uzeli su danak.
Na utakmici protiv Spartaka u novembru prošle godine, pred kraj prvog poluvremena, Janković je zatražio izmenu zbog povrede, a dodatnim pregledima je ustanovljeno da je za njega završen prvi deo sezone.
Upravo od te povrede vezog fudbalera, slučajno ili ne, Partizan je posle osam uzastopnih trijumfa počeo da posreće i do pauze pobedio samo Voždovac (1:0), a igrao nerešeno sa “golubovima” (1:1), Vojvodinom (1:1) i Crvenom zvezdom (1:1), odnosno izgubio od Dinama iz Kijeva (1:4) i Napretka (1:2).
Definitivno, nedostajao je u planovima trenera Miroslava Đukića.
Janković se oporavio i, kako sam kaže, oseća se odlično. Trenira bolje nego prošlog leta, kada je zalaganjem i radom na treninzima u Moravskim Toplicama “naterao” sportskog direktora Ivicu Ilieva da ga proglasi “najvećim pojačanjem crno-belih”, iako je u to vreme već godinu dana bio u Partizanu.
“Radim bolje nego prošlog leta. Treniramo dva puta dnevno i sve je dobro. Povreda je prošlost, normalno treniram i nema zaostataka u odnosu na druge. Sve je super”, počeo je Janković.
“Nadam se da su zadovoljni treneri…”, naglasio je dovoljno jako i sa osmehom dok je pored prolazio Đukićev asistent Branko Mirjačić.