Art basket u derbiju 8. kola slavio protiv Partizana 1953

Mnogo bolja igra u drugih 20 minuta donela je Art basketu trijumf u derbiju osmog kola prvenstva Srbije protiv Partizana 1953.

Art basket je u gradskom duelu slavio na svom terenu u hali „Mega fektori“ rezultatom 84:69 (19:20, 26:24, 24:15, 15:10).

Obe ekipe sada imaju učinak 6-2.

U prvih 20 minuta gledali smo ravnopravnu utakmicu sa čestim promenama vođstva. Partizan je sredinom druge četvrtine imao maksimalnih šest poena prednosti, ali je u finišu prvog poluvremena Art uspeo da stekne minimalnu prednost 45:44.

U nastavku smo gledali sasvim drugačiju utakmicu. Art je zagospodario terenom, smanjio broj grešaka u napadu i stegao odbranu, pa je kao rezultat došlo dvocifreno vođstvo u 28. minutu – 64:53.

Deset poena prednosti domaći tim je preneo u poslednju četrvrtinu i praktično u prvom delu ove deonice otklonio sve dileme. Domaći tim je stekao maksimalnih 19 poena prednosti u 36. minutu (82:63), a sve što su crno-bele uradile do kraja jeste da su malo ublažile poraz.

Art basket, koji je nastupio bez Bukvić, Mitrović, Panić i Glišić, šutirao je sa 50 odsto preciznosti. Domaći tim je pogodio 10 trojki i bio je dominantan u skoku, pa 23 izgubljene lopte nisu preciše uticale na krajnji ishod. Domaći tim je upisao i sjajnih 26 asistencija.

Po 16 poena su postigle Višnja Stefanović (9 skokova) i Marta Jovanović (10 skokova). Po 13 poena su postigle Sneža Čolić (10 asistencija, 5 skokova) i Nevena Rosić, a dvocifren košgeterski učinak je imala i Adriana Đoković, koja se vratila u tim, sa 10 poena.

Partizan je bio prilično agresivan u odbrani, što mu je donelo dosta veći broj osvojenih i manji broj izgubljenih lopti, ali je imao skromniji procenat šuta iz igre i broj skokova u odnosu na rivala. Takođe je i klupa dala više nego skroman doprinos.

Jovana Boričić je odigrala još jednu dabl-dabl utakmicu sa 23 poena i 13 skokova, uz šest osvojenih lopti. Gorana Marjanović je postigla 20 poena, uz sedam skokova, dok je Sofija Olić upisala 12 poena.

U okviru devetog kola Partizan 1953 će dočekati Radnički iz Kragujevca.

Originalni članak: Košarka24.rs