Odigrano još utakmica iz Grupe A drugog po snazi evropskog košarkaškog takmičenja

MN Press
Partizan nije uspeo da dobije Lokomotivu u Krasnodaru, a odigrane su još neke utakmice Grupe A. Zanimljivo je bilo u Vroclavu gde je Šlonsk dočekao Huventud i držao se do samog kraja. Ali, pao je u poslednjoj deonici i tim iz Badalone je odneo trijumf – 73:87
Presudna je bila poslednja četvrtina koju je Huventud dobio sa i posle toga Šlonsk jednostavno nije imao šanse.
Najzaslužniji za trijumf Huventuda bio je Vladimir Brodzijanski sa čak 29 datih poena uz indeks 29. Andres Feliz dodao je 13, a Džoel Para 12 poena, dok je Simon Birgander upisao 11.
U domaćem sastavu odličan je bio Jakub Karolak sa 27 poena i sedam skokova.
Turk Telekom nadigrao je kod kuće Lijetkabelis sa 65:60. Ekipa koju predvodi Nenad Čanak loše je počela utakmicu i do kraja nije uspela da se izvuče u Turskoj. Đorđe Gagić upisao je 11 poena za Litvance.
U Italiji je odigran izuzetno efikasan duel u kom je Hamburg nadigrao Trento sa 99:90.
Veoma velika pobeda za debitanta u Evrokupu, posebno zato što je došla u gostima pa Tauersi sada sebi poboljšavaju šanse da se nađu među osam najboljih i prođu dalje.
Kod Hamburga je najefikasniji bio Kejleb Homsli sa 27 poena, a Džejlon Braun je dodao 20, dok je Maik Kocar upisao 15. Bolji od ostalih u ekipi Trenta bio je Dijego Flakadori sa 19 poena, od čega je čak 10 dao sa linije penala.
Originalni članak 24sedam.rs