Izveštaj iz Omladinske škole

Ispratili smo sve selekcije naše Omladinske škole i njihove ostvarene takmičarske rezultate prethodnog vikenda.

Posvetićemo se najpre zvaničnim takmičenjima, a to su lige u kojima se takmiče naši omladinci (godišta 2002-2003) i kadeti (2004) na nivou Srbije, odnosno pioniri(2006) i petlići(2008) na nivou grada Beograda.

OMLADINSKA LIGA SRBIJE – 31.KOLO:

Naši omladinci koje vodi trener Nenad Brnović su ovog vikenda, čini se, ispali iz trke za titulu u okviru Omladinske lige Srbije. Oni su u 31. kolu izgubili u „Zemunelu“ od novosadske Vojvodine sa 1:3 i sada, sedam kola pre kraja prvenstva, imaju zaostatak od punih 8 bodova za vodećim Brodarcem.

Onaj ko bi letimično pogledao gore priloženi isečak protokola, mogao bi greškom zaključiti da je Vojvodina vrlo lako pobedila, s obzirom da je vodila sa 0:3 sve do poslednjih sekundi utakmice. Međutim, treba znati da su crno-beli, zbog kartona i povreda, bili personalno potpuno desetkovani (bez 5-6 standardnih prvotimaca), iako su i takvi bili bolji rival sve do tog 76. minuta kada je, slično kao pre par sedmica u večitom derbiju, dosuđen zaista skandalozan penal protiv Partizana. Sve to se desilo u momentima kada je gostima očigledno ponestajalo i fizičke snage, sve slabije su trčali a Partizan je sve više „pritiskao“, ali je onda taj nepostojeći penal sve okrenuo na njihovu vodenicu. U omladinskom fudbalu rezultati i titule sigurno nemaju najveći prioritet, to posebno važi kada je u pitanju Partizan i njegova omladinska škola, ali to ne znači da se treba i mora tolerisati konstantan inferioran tretman kojeg Partizan ima kod sudija, kao što je to bio slučaj u ovoj sezoni Omladinske lige Srbije. Odgovorni moraju da se zamisle, jer ovo ničemu ne vodi, osim što kod mladih fudbalera izaziva frustracije u godinama kada se do kraja formiraju ne samo kao igrači, već i kao mladi ljudi.

KADETSKA LIGA SRBIJE – 31.KOLO:

Naši kadeti, iako su i dalje bez svog trenera Vladimira Ješića (uspešno se oporavlja od posledica korona virusa i trebalo bi već od narednog kola da se vrati svojim obavezama), nastavljaju i predvođeni Nikolom Jovanićem (inače trenerom pionira) da redom „rešetaju“ svoje rivale u Kadetskoj ligi Srbije! U derbiju polusezone, Vojvodina je savladana čak sa 6:2 (!), pa je i ona sada, kao najbliži pratilac na tabeli, ostavljena na velikoj bodovnoj distanci koja sada iznosi punih 8 bodova:

Vojvodini je ovim „debelo“ vraćen dug za jedini ovosezonski poraz (1:2) doživljen jesenas u Novom Sadu. Crno-beli kadeti su pokazali da ih ne može poremetiti niti rano vođstvo protivnika (0:1 na samom početku), niti rezultatsko poravnanje rivala na samom početku drugog poluvremena (2:2). Odigrali su jedno furiozno drugo poluvreme nakon toga, postigli 5 a mogli su još isto toliko golova i dokazali su definitivno da im u ovoj konkurenciji nema ravnog u Srbiji. Veliki broj ovih momaka će sledeće sezone nastupati u Omladinskoj ligi Srbije i uvereni smo da će i tamo pokazivati svoj raskošni talenat i svoju fudbalsku moć.

PRVA LIGA PIONIRA BEOGRADA – 20.KOLO:

A šta tek reći za naše pionire i za njihovog trenera Nikolu Jovanića? Slavili su devetu pobedu zaredom, a više nego ubedljiva pobeda nad pionirima Ade (12:1) je već treća pobeda u tom nizu koja je ostvarena sa dvocifrenim brojem datih golova (pre toga su u gostima pobeđeni Voždovac sa 11:1 a obrenovački Radnički sa 11:0, dok se Zemun provukao izgubivši „samo“ sa 9:1)!

Na tabeli vidite i dalje veliku borbu tri kluba na vrhu tabele, a mi podsećamo da su pioniri Partizana pobedili i oba ova svoja glavna rivala – Crvenu zvezdu jesenas čak sa 3:0, a Čukarički nedavno sa 1:0. U sledećem kolu igraju Čukarički – Crvena zvezda, neko će tu izgubiti neki bod, a mi se nadamo da će Partizan i u narednih 5 kola pobeđivati sve redom (najteži zadatak će imati baš u narednom kolu kada dočekuje Grafičar), pa neka onda večiti derbi u poslednjem kolu, kada Partizan bude gostovao Crvenoj zvezdi, odluči prvaka u pionirskoj konkurenciji.

PRVA LIGA PETLIĆA BEOGRADA (grupa „A“) – 6. KOLO:

Naši petlići su za vikend izgubili od Teleoptika sa 2:0, a mi podsećamo da oni ovog proleća svaki svoj rezultat, bilo to pobeda ili poraz, ne ostvaruju protiv svojih vršnjaka, već protiv dece koja su po pravilu godinu dana starija od njih (koji su 2009. godište). Dečaci koje vodi trener Zoran Kraljević su praktično predpetlići, a ne petlići. Igranje sa starijima će im sigurno puno značiti na planu „čeličenja“ tokom odrastanja, a rezultati su u ovakvoj konstalaciji odnosa i u ovom uzrastu zaista potpuno sporedni.

Crno-beli dečaci će imati najveća iskušenja upravo u naredna dva kola, kada budu dočekali Čukarički, odnosno budu gostovali Crvenoj zvezdi.

——————————————————-

Osim zvaničnih takmičenja u mlađim kategorijama, čiji smo pregled dešavanja od prethodnog vikenda gore prezentovali, postoje i nezvanična takmičenja u konkurenciji mlađih omladinaca (2003), mlađih kadeta (2005) i mlađih pionira (2007). Za vikend su nastupali samo mlađi pioniri, dok mlađi omladinci i mlađi kadeti nastupaju tek danas (ponedeljak, 26. april).

LIGA MLAĐIH PIONIRA BEOGRADA (grupa „A“) – 27. KOLO:

Partizan – Teleoptik 2:0

Mlađi pioniri Partizana injihov trener Đorđije Ćetković nisu dozvolili sebi opuštanje nakon velike pobede u gostima nad Crvenom zvezdom (1:3) pre sedam dana. Savladali su vršnjake trećeplasiranog Teleoptikasa 2:0 i time, uz meč manje, održali prednost od 4 boda nad najbližim pratiocem Čukaričkim. Za tri kola će doći i do direktnog duela na vrhu tabele i biće interesantno ispratiti taj susret.

Zvanični sajt FK Partizan