
Rukometaši Partizana najvažniji meč u sezoni odigrali su na način kakav se samo mogao poželeti. Pružili su najbolju partiju u dosadašnjem toku takmičenja i pobedom nad Metaloplastikom 32:24 (15:11) preuzeli drugo mesto na tabeli i načinili značajan korak ka plasmanu u SEHA ligu.
Odlično su crno-beli otvorili derbi devetog kola plej-ofa ARKUS lige i, uz dobru odbranu i bravure Trnavca, poveli 5:2. Pri rezultatu 8:4 za Partizan, posle bloka Dragovića i kontre koju je realizovao Maksić, klupa Metaloplastike zatražila je tajm-aut. Sve je polazilo za rukom našim igračima, a posebno raspoložen bio je Petrić, koji je maestralno pogađao sa pozicije levog beka. Ipak, u samom finišu prvog poluvremena, gosti su vezali tri gola, pa se na pauzu otišlo pri rezultatu 15:11.
Nastavili su naši momci u istom ritmu i na početku drugog dela igre. Na tren je ,,skočila“ klupa Partizana, kada je Trnavac posle šuta sa krila dobio udarac loptom u glavu i ostao da leži na parketu. Ipak, to ga nije poremetilo u nastavku, pa je bez problema nastavio da niže bravure među stativama. Nisu crno-beli dozvolili da Metaloplastika ,,istopi“ teškom mukom stečenu prednost, pa je posle 60 minuta igre na semaforu pisalo 32:24.
Kažu da sreća mora da se zasluži. Ako je tako, onda su rukometaši Partizana večeras apsolutno zaslužili svaki put kada je Metaloplastika promašila šut ili pogodila okvir gola, kao i to što golman Bomaštar nije imao svoje veče. Najvažnije od svega, zaslužili su dva boda, koja bi mogla biti ključna za konačan plasman na kraju sezone.
SASTAVI TIMOVA
PARTIZAN: Mihajlov, Dragović, Bajčeta, Lasica, Grubić, Ivanović, Trnavac, Gojković, Mandić, Mićić, Gudurić, Dimitrijević, Maksić, Petrić, Bojanić, Nešić.
Trener: Nenad Maksić.
METALOPLASTIKA: Dodić, Vorkapić, Jevtić, Pisarić, Srdanović, Mirković, Milovanović, Bomaštar, Antonijević, Ivanić, Radisavljević, Đukić, Mitrović, Babić, Todorović, Brajović.
Trener: Veselin Vuković.
Zvanični sajt RK Partizan
