– Suma će biti među 18 igrača, videćemo da li će početi – ostavio je trener crno-belih enigmu oko Gvinejca

Inđija – Partizan (petak, 13 časova)Stadion Inđije. Bez prisustva gledalaca. Sudija: Novak Simović. Pomoćnici: Nikola Đorović i Miloš Simović.INĐIJA: Jovičić, Aleksić, Čalov, Kami, Hrubik, Đorđević, Škorić, Pantelić, Nešković, Bastajić, Dimitrov.PARTIZAN: Stojković, Miljković, S. Marković, Vujačić, Obradović, Šćekić, Jojić, Asano, Jović, Natho, Holender.
Na šesti okršaj sa Inđijom u istoriji, Partizan ide sa ciljem da zadrži stopostotni učinak u duelu sa današnjim protivnikom.
Još jedan podatak za poštovanje je da će izabranici Aleksandra Stanojevića pokušaće da u sremskoj ravnici sačuvaju mrežu, kao na prethodne tri utakmice protiv Inđijaca.
Oprez je neophodan jer je Inđija pre godinu dana remizirala protiv Crvena zvezde kao domaćin.
– Nikad se ne plašim – bio je odgovor Aleksandra Stanojevića na pitanje da li se plaši da ne doživi sudbinu kolege Dejana Stankovića i remizira kraj pruge.
– Ali, uvek sam izuzetno oprezan. Gledao sam utakmice Inđije sa Zvezdom, pogotovo na Marakani, kad je vodila pet minuta pre kraja. Gledali smo i utakmice sledećeg rivala u pripremnom periodu i na početku prolećnog dela prvenstva. Inđijci igraju agresivno.
Nije želeo Stanojević da otkrije odakle preti najveća opasnost iz redova Zelenih.
– Kad god najavim od koga bi trebalo da se pričuvamo, onda taj igrač zablista.
Moguće da na sastav tima za meč sa Inđijom utiče i igra u prijateljskoj utakmici sa Teleoptikom (6:0) odigranoj u sredu.
– Utisci su pozitivni. Bio je dobar meč za oba tima. To su sve naša deca. I Teleoptik je igrao sa izmenjenim sastavom. Filip Stevanović se vraća polako, ide uzlaznom putanjom. Fići je potrebno sigurno još deset dana, tako su rekli ljudi iz medicinskog tima.
Šamar u vidu poraza na vrućem terenu u Kruševcu itekako je zaboleo sve u taboru Inđije, prevashodno zbog toga što su nokautirani od direktnog konkurenta u borbi za opstanak.
Dejan Čelar, šef stručnog štaba Inđijaca, mnogo puta je dokazao da mmu ne manjka samopouzdanja, a optimistički je raspoložen i pred meč sa Parnim valjkom. Sa pokrićem ili ne, znaće se neki minut pre 15 časova.
– Pripremali smo se uobičajeno, kao pred svaki meč. Igračima smo dali nekoliko informacija o protivniku, prisustvovali su video analizi u trajanju od pet minuta, ostatak vremena bavili smo se sobom – kaže trener sremskog superligaša.
Da li ste spremili posebnu taktiku za uspeh protiv crno-belih?
– Razvijamo naš model igre na svakom treningu, imamo izvedene standardne situacije i principe koje vežbamo, ideja nam je da ne prilagođavamo protivniku.
Kako ocenjujete protivnički tim?
– Partizan je kvalitetna ekipa, što pokazuje duga serija pobeda. Samo vrhunski sastavi sposobni su da pobeđuju u kontinuitetu.
Tekst preuzet sa portala Sportski žurnal