Trenutak koji će se pamtiti, Šaponjićev prvenac u Primeri! (VIDEO)

Prekid crne serije srpskog napadača

Nije Ivan Šaponjić na ovakav način zamišljao svoju karijeru u španskom fudbalu, ali je najvažnije da je taj neprijatan period konačno završen. Talični dan je ponovo bio 11. maj, datum u kojem je, verovali ili ne, mladi golgeter postigao svoj prethodnmi zvanični gol u karijeri, ali 2019. godine, u dresu Benfike B. Ovo danas je ipak bilo nešto drugo, prvenac u španskoj Primeri i najava znatno uspešnijih dana nekadašnje nade Partizana. Ipak, taj pogodak nije bio dovoljan njegovom Kadizu da izbegne poraz na gostovanju Osasuni u Pamploni (2:3), pa je ekipa Alvara Servere prekinula niz od tri meča bez poraza.

Osasuna je posle remija sa Bilbaom bila rešena da oseti slast trijumfa nakon tri vezana meča, pa je vrlo ambiciozno ušla u meč. Ante Budimir je postigao vodeći pogodak u 38. minutu, nakon odličnog centaršuta Manuela Sančeza, ali su se gosti vratili na početku drugog poluvremena. Arbitar Latre je posle nebeskog duela Garsije i Garida pokazao da je to penal za Kadiz. Odgovornost je preuzeo Šaponjić, snažno šutirao i pogodio donji desni ugao gola nemoćnog Pereza Huana.

Ipak, Budimir je u 75. minutu još jednom pokazao da je u sjajnoj formi. Odlično se zagradio i okrenuo, pa je snažnim udarcem levom nogom poslao precizan udarac uz desnu stativu domaćeg gola. Sve je po pitanju pobednika bilo rešeno u 86. minutu, kada je Roberto Tores pogodio sa bele tačke, dok je za konačan rezultat bio odgovoran Alberto Perea u 90. minutu, nakon nespretne intervencije Pereza Huana.

Šaponjiću je ovo bio drugi meč koji je započeo kao starter, pa ostaje da se vidi da li će mu Servera ukazati poverenje i u poslednja dva kola i priliku da postigne još neki pogodak.

Originalni članak: Mozzart sport