Karlik Džons: Naš trener nije neko s kim je teško raditi

Plejmejker Partizana Karlik Džons govorio je o igranju crno-belih sa Panatinaikosom – dva puta u razmaku od mesec dana, a meč u Atini počeće u 20.15

„Uzbuđen sam što sam ovde u Grčkoj. Hala je lepa, kao i pod i sve te stvari. Jedva čekam utakmicu. Igramo protiv aktuelnih šampiona. Prošla utakmica je bila u visokom intenzitetu i sada očekujemo istu energiju, da njihovi navijači sada budu glasni i da ih podržavaju. Očekujemo da će oni izaći sa velikom energijom i vrlo motivisani. Biće to prilično dobra utakmica“, smatra 27-godišnji Džons.

Sezona ekipe Željka Obradovića počela je katastrofalno. Partizanov odnos pobeda i poraza bio je 2-8, a gotovo čudesno je popravljen na 9-10.

„Mislim da je uglavnom to došlo jer smo u nekom trenutku prosto naučili. Dobro smo se složili. Naučili smo iz svojih grešaka. U ranoj fazi sezone imali smo mnogo poraza koji su došli iz loših odluka. U nekima su to bile izgubljene lopte u nekima loši šutevi koji su nas koštali pobede. Mislim da smo prosto naučili iz toga. Rasli smo sve više zajedno jer smo novi tim – imamo 14-15 novih momaka. Nismo bili tamo gde smo želeli na startu sezone, ali počeli smo da učimo“, ocenio je Džons.

Prva zvezda grčkog giganta Kendrik Nan bio je očajan protiv Partizana u Beogradu, a zbog očajničkog i nesportskog poteza bio je suspendovan na jednu utakmicu. Ima li razloga za strah od osvete od čoveka koji na četiri uzastopne utakmice nije imao utakmicu sa manje od 25 poena?

„Kendrik je dobar igrač, znate. Mnogo poštujem njega i ono što radi. Zasluge i imaju i naši igračima zbog onoga što su uradili na našoj prvoj utakmici. Mislim da smo ga primorali na mnogo loših šuteva, bili smo fizički žestoki i prisilili smo ga da se pomuči. Upalilo je. To će biti naš plan i za ovu utakmicu – da ga usporimo i sve otežamo. Kao što sam rekao, sjajan je igrač i poenter. Znamo da će ponekad pogoditi, ali najbolje za nas je da pokušamo da mu sve otežamo“, smatra Džons.

Naturalizovanom reprezentativcu Južnog Sudana je ovo prva sezona u elitnom takmičenju Starog kontinenta.

„Sigurno je drugačije jer nisu svi fokusirani na detalje (kao što je Obradović). Koncentrisali smo se na male detalje. Nismo to mogli da uradimo punih 40 minuta, a sada sastavljamo utakmice u kojima su detalji bitni i na njima profitiramo. Funckioniše, nije bilo tako teško. Morao sam da se naviknem na tok i stil igre ovde, ali brzo učim. Naš trener nije neko s kim je teško raditi. Veoma je otvoren prema onome što njegovi igrači imaju da kažu. Dok vam on veruje i vi verujete njemu, proces teče glatko“, pohvalio je Džons 64-godišnjeg stručnjaka.

A kako se 183 cm visoki plejmejker navikao na Obradovićeve reakcije?

„Bilo je to novo za mene. Nikad pre toga nisam video trenera da bude tako… Drugima izgleda ljuto, ali posle nekoliko meseci igranja za njega, vidim da mu to znači. Mislim da kada on viče, to radi jer zna da možemo bolje od onoga što pružamo u tom trenutku. Kao što sam rekao ranije, u pitanju su detalji. Ima toliko vere u nas i zna za šta smo sposobni ako pratimo detalje i ako smo svoji. Suštinski, ne doživljavam to lično. Znam da je sve to mentalna stvar i da želi najbolje za nas. Svakako, definitivno je novo i drugačije – kao na koledžu. Ali funkcioniše, verujem mu. Kao što ste rekli, osvojio je mnogo šampionskih prstena i titula i samo treba da verujete u ono što on govori.“

Za Panatinaikos igra Džonsov drug iz reprezentacije Južnog Sudana – Venjen Gebrijel.

„Venjen je sjajan momak i saigrač. Daće sve od sebe. 24 časa dnevno, sedam dana nedeljno, i u dobru i u zlu. Vrlo je energičan igrač, neumoran. Samo hoće da pobeđuje. To je sve što bih mogao da kažem o njemu. To je samo rezime onoga što on radi. Voli pobede i kao što sam rekao sjajan je saigrač, ali i brat. Odlično je biti uz njega – na terenu i van njega. Mislim da je ogromno pojačanje. Razgovarali smo sinoć. Pitao sam ga kako sve ide i sviđa mu se ovde. Vrlo sam srećan zbog njega“, naglasio je Džons i dodao da bi 27-godišnji centar mogao još da napreduje.

Nema sumnje da Džonsu prija ovdašnja atmosfera…

„Mislim da navijači ovde osećaju strast. Strastveno prate svoj tim, tako ga i podržavaju. Znam za Partizan – naša publika putuje svuda. Siguran sam da je za neke timove to takođe slučaj. To je jedna od najboljih stvari pored nivoa takmičenja“, podvukao je Džons.

Originalni članak: Sport Klub.rs