Crno-beli bez muke savladali Novi Pazar

Košarkaši Partizana savladali su Novi Pazar sa 93:67 u utakmici devetog kola Košarkaške Superlige Srbije i tako zadržali maksimalan učinak u domaćem šampionatu.

Izabranici Andree Trinkijerija su ozbiljnim pristupom već na startu pokazali veliku razliku u kvalitetu između dve ekipe. Partizan je igrao odličnu odbranu ne dozvolivši protivniku da prebaci dvocifren broj poena za četvrtinu.

Nastavila se odlična igra crno-belih i u drugoj deonici, pa je bilo prilike da se istaknu i neki mlađi igrači poput Pecarskog i Tanskovića.

Pazarci su u drugom poluvremenu usepli malo da se približe domaćinu, zbog čega će Trinkijeri sigurno biti nezadovoljan, ali prednost domaćina nije bila dovedena u pitanje.

U četvrtoj četvrtini Partizan je dodatno zgazio papučicu za gas dok je gostima već ponestalo snage da parira znatno kvalitetnijem protivniku što se odrazilo na konačan rezultat.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Marinković i Jaramaz sa po 13 poena, dok je u Novom Pazaru Radonjić ubacio 17.

Tekst:Blicsport