Trener Partizana Nenad Čanak bio je zadovoljan pobedom i igrom u napadu protiv Zadra, ali su mu raspoloženje pokvarili, kako kaže, nedopustivo loši minuti.
Crno-beli su u 15. kolu ABA lige savladali direktnog rivala za plasman u plej-of sa 95:87 i nastavak takmičenja dočekuju sa učinkom 7-8.
“Ne treba biti mnogo pametan posle ovakvog meča. Ostvarili smo izuzetno bitnu poobedu posle turbulentnog perioda. U većem delu meča odrađeno je ono što se trenira, a senku je bacio onaj drugi deo koji ne valja i to toliko ne valja da pokvari zadovoljstvo dobro urađenim stvarima,” rekao je Čanak i nastavio monolog:
“Za osam minuta treće četvrtine primili smo 10 poena, a onda 12 u preostala dva. Sve može da se opravda, taktičke greške, ali ako nismo u bonusu i napravimo četiri faula, jednom uz dodatno bacanje… To je zaista nedopustivo na ovom nivou takmičenja. Iz komotne situacije, sa plus 22 došli smo u situaciju da strahujemo. To je naša stara boljka. Ne znam da li dolazi do samozadovoljstava ili težnje za poenom više. Moraćemo analizu da uradimo. U ta dva minuta treće četvrtine na sve načine na koje može da se primi koš mi smo ga primili. Ima još mnogo posla. Pobeda je dobra stvar, ali mnogo toga nas čeka ako hoćemo da budemo konkurentni sa timovima koji su u ovom trenutku bolji od nas.”
Čanak je naglasio da je košarka živa stvar i da nije nezadovoljan igrom u napadu.
“Osim na plus 22 i kada su spustili na 6 poena minusa. U tim trenucima potrebna nam je kontrola igre. Ne možemomo napad da završavamo sa jednim ili nijednim dodavanjem. Treba da dođe do izrađaja iskustvo ili bolja komunikacija sa klupom. Radićemo na tome da ispravimo greške.”
Mladi trener očekuje da će ekipa tek osetiti efekte jedne utakmice nedeljno.
“Put u Rusiju nas je ‘pocepao’. Potom smo igrali sa FMP i bilo je prisutno psihičko i fizičko pražnjenje. Bili smo u nokdaunu i za pripremu duela sa Zadrom imali dva i po dana. Nismo osetili pauzu koju ćemo nadam se iskoristiti da popravimo neke stvari,” naglasio je Čanak.
Partizan u sledećem kolu gostuje Igokee u Aleksandrovcu.