Vreme je da se Partizan pita – ugrožen rekord Hajduka iz Splita

Crno-beli protiv Radničkog (18 časova) napadaju peto uzastopno finale Kupa

Otkako se igra fudbal na prostoru okrnjene države niko se nikad tako dobro nije snalazio u eliminacionim borbama kao crno-beli, koji ove srede žele da naprave što bolju osnovu za peto uzastopno finale!

Menjaju se treneri, rukovodioci, prilike u sportu, ali jedna stvar je poslednjih godina konstanta. Parni valjak uvek dobaci do završne borbe. Po pravilu u njima slavi. U poslednje četiri sezone isto toliko finala, samo 2015. nije uspeo da savlada Čukarički, dok je sve ostale rivale tukao uglavnom bez većih problema: Javor u Gornjem Milanovcu 2:0, Crvenu zvezdu u Humskoj 1:0, te lučansku Mladost u Surdulici 2:1. Pod uslovom da eliminiše niški Radnički (prvi meč od 18 časova u Beogradu) zakoračiće u peto uzastopno finale, što bi bio svojevrstan podvig, redak slučaj kad je naš fudbal u pitanju.

Sličnim ostvarenjem može da se pohvali samo splitski Hajudk koji je u staroj Jugoslaviji, u periodu od 1972. do 1977 igrao pet uzastopnih finala (ono iz ’75. nije odigrano) i svako osvojio. Taj najduži niz učešća u finalima preti da izjednači upravo aktuelna generacija Partizana, po pomenutom parametru već bolja od Crvene zvezde, dva puta uspešne u pravljenju nizova od po tri uzastopna finala (1948-1950, 1995-1997, ujedno i osvajač svih šest trofeja).

Eventualnim trijumfom domaćin bi se bar malo iskupio u navijačkim očima. Možda i spasao sezonu izgubljenu već na početku.
Radnički je pokazao zavidan kvalitet, iskusan je, u mnogim stvarima je u prednosti, ali ni ja, ni bilo ko u klubu nemamo pravo da mu prepustimo ulogu favorita. Verovatno se neće sve rešiti danas. Ekipa koja bude pokazala više strpljena, želje i volje imaće i veće šanse da se raduje. Naš zadatak je da izbegenemo stihiju i jurnjavu na terenu. Bilo koja pobeda je dobar rezultat pred revanš“, jasan je u poruci Savo Milošević, trener Partizana, koji će verovatno da „prepiše“ sastav koji je za vikend savladao Čukarički u jednoj od boljih partija ekipe u poslednje vreme.

Zoran Tošić protiv Damira Kojaševića

Izvor vesti Mozzart sport