Vulićević :U Elbasan, da igramo fudbal

Tekst : Večernje novosti

ATMOSFERA pred duel Skenderbega i Partizana u Elbasanu, u četvrtak u Ligi Evrope, nepotrebno je potpaljena. Otrovna strelica je odapeta iz tabora albanskog predstavnika, na koju su iz Humske odgovorili sportski, sa ciljem da sve protekne u duhu fer-pleja i bez suvišnih tenzija.

Prvo imamo utakmicu sa Lušnjom, na koju bi trebalo da budemo fokusirani. Što se tiče susreta sa Partizanom, to će biti poseban duel. Još se svi sećamo šta su Srbi radili na Kosovu – rekao je za albanske medije defanzivac Skenderbega Bajram Jašanica.

Reči koje su podigle prašinu je izgovorio 26-godišnji štoper, rođen u selu Vrani Do pored Prištine, koji je četiri puta nastupao za reprezentaciju Kosova. Na tu nekorektnost niko u taboru srpskog šampiona nije naseo i uzvratio. Želju svih iz redova Partizana, da stvari kojima nije mesto u fudbalu i sportu generalno ostanu po strani, preneo je kapiten Miroslav Vulićević.

Naši motivi odlaska u Albaniju su isključivo sportske prirode i nema mesta za vraćanje u prošlost i provokacije bilo koje vrste – poručio je Vulićević, koji je takođe rođen na Kosovu i Metohiji, u Leposaviću. – Dolazimo u Elbasan da igramo fudbal.

Pokušali smo i da čujemo reakciju Fadilja Vokrija, nekadašnjeg napadača Partizana, koji je predsednik Fudbalskog saveza Kosova, za čiju ekipu igra Jašanica.

Na sastanku sam, stvarno nemam vremena da to komentarišem, izvinjavam se – rekao je Vokri za “Novosti”.

Susret Skenderbega i Partizana će biti prvi duel albanskog i srpskog tima u poslednje vreme, a pre tri godine, baš na današnji dan, prekinut je duel ovih selekcija u Humskoj, zbog čuvenog “slučaja dron”. U revanšu, 2015. u Elbasanu, nije bilo većih incidenata i sve je završeno mirno, uz slatku pobedu naše reprezentacije (2:0).