U 5. kolu Evrolige, Partizan Mozzart Bet će 27. oktobra od 20:30 igrati protiv Žalgirisa u Štark areni.
U četvrtak, 27. oktobra 2022. Partizan Mozzart Bet će u Štark areni dočekati litvanski Žalgiris. Utakmica 5. kola Evrolige, na programu je od 20:30 a ulaznice, kojih još uvek ima, mogu se kupiti putem servisa Ticketline. Ulazi u Štark arenu će biti otvoreni 2 sata pre početka meča, a KK Partizan Mozzart Bet apeluje na navijače da zbog kontrola na ulazima dođu u halu ranije. Takođe, Klub podseća navijače da je pušenje u dvorani zabranjeno, kao i blokiranje prolaza i stepenica.
U nedelji za nama, tim iz Kaunasa je zabeležio pobede protiv Virtusa i Barselone, dok su crno-beli savladali Virtus i izgubili od Armanija.
Pred sutrašnji duel, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović kaže:
“Žalgiris dolazi u Arenu i nadamo se da ćemo imati atmosferu kakvu smo imali u prve dve utakmice. Svima nama je izuzetno drago da tako bude. Kada smo uradili analizu poslednje dve utakmice Žalgirisa, videli smo da se radi o timu koji igra veoma agresivno pre svega u odbrani. Iz te odbrane žele da trče i potom imaju dosta toga postavljeno u tranziciji. To su prve stvari koje moramo da pripremimo, njihova odbrana i kontranapad. Posle toga dolazi ono u čemu su najbolji u Evroligi a to je skok u napadu. U ovom trenutku su najbolji. Dve utakmice koje smo skautirali pokazuju da na negativnom rezultatu umeju da reaguju na pravi način. To se videlo protiv Virtusa. Ova utakmica iziskuje maksimalnu koncentraciju, pripremu i da probamo još jednom da odigramo na nivou na kom smo bili u poslednjim utakmicama”, poručio je Obradović.
Krilni centar crno-belih Zek Ledej je pred duel sa Žalgirisom izjavio:
“Biće veom teška utakmica. Fizički zahtevna. Poznajem Žalgiris jako dobro. Oni igraju sa mnogo ponosa, veoma borbeno i to je ono glavno u vezi sa ovom utakmicom. Igramo jedan po jedan napad, jednu po jednu utakmciu i rastemo kao tim. Nastavljamo da učimo na greškama i napredujemo”, istakao je Ledej.
Zvanični sajt KK PARTIZAN MOZZART BET
(Foto: Emilija Jovanović)