Partizan ispustio 14:11 u petom setu i izgubio od Novopazaraca

Dramatičan meč u Sport Eku, više od dva sata sjajne odbojke i na kraju radost Novopazaraca i velika tuga mlade ekipe Partizana, koji su od gotovog napravili veresiju

Partizan – Novi Pazar 2:3 (25:22, 28:30, 15:25, 25:21, 17:19)

Beograd – Dvorana: Sport Eko. Gledalaca: 100. Sudije: Đ. Stevanović, M. Milošević (obojica iz Beograda). Trajanje meča: 121 minut.

PARTIZAN: Buša 23, Sretenović 1, Ristić 27, Veličković 14, Polomac 6, Perišić 6, Nedeljković (lib), Dragović, Kovač 2, Skakić, Batak, Tasić. Trener: Vladimir Vasović.

NOVI PAZAR: Ristić 15, Lopar 10, Daca 5, Šormaz 4, Radosavljević 19, Hamzagić 27, Zuković (lib), Has. Zatrić 1, Božović, Oković, Simić. Trener: Saša Stefanović.

Ne samo zbog izgubljenog petog seta, u kojem su imali tri vezane meč lopte (na 14:11), već i zbog drastičnog pada u igri u drugom periodu, kada su nakon lako dobijenog prvog vodili ubedljivo sve do 21:17.

Strah od pobede, definitivno se uvukao u kosti mladim odbojkašima crno-belih, kojima predstoji grčevita borba za opstanak. Po igrama koje su prikazali ove sezone i potencijala kojeg poseduje ekipa, oni su u potpunosti zaslužili to na terenu, ali će morati i da dokažu. Verovatno već u narednom kolu protiv Jedinstva iz Stare Pazove.

A ono što su prikazali juče, bilo je za pohvale. Nažalost i za poraz. Iskusnija ekipa iz Novog Pazara, predvođena tercetom HamzagićSrećko RistićRadosavljević, uspela je na kraju da iščupa kestenje iz vatre i dođe do pobede za „kotu 2”.

Set i po dominirali su domaći, a onda naredni set i po gosti. U četvrtom, imao je Novi Pazar vođstvo od 12:9 i kad su svi pomislili da će četa Saše Stefanovića odneti ceo plen, počinje preokret. Perišić je sa nekoliko blokova pokrenuo svoj tim, a od 14:14 raspucali su se Buša i Polomac. Sjajno je dizao i povratnik u postavu, Nemanja Sretenović, koji je bio čovek iznenađenja za goste. Poeni sjajnog Andreja Ristića doneli su taj-brejk, a u petom setu konstantno su vodili domaći.

Od 11:11 do 14:11, poenima Veličkovića i Buše, a onda uzvraćaju Srećko Ristić u napadu i Daca u bloku, za 14:14. Inicijativa je ubrzo prešla na stranu gostiju, da bi posle servis greške Polomca, Radosavljević blokom stavio tačku na ovaj maraton, u kojem su gosti iskoristili četvrtu meč loptu.

Semafor odloženih mečeva 12. kola:

Radnički (Kg) – Ribnica 3:2 (16:25, 25:23, 13:25, 25:15, 15:13)

Poredak: 1. Vojvodina NSS 13-1 (37), 2. Novi Pazar 11-3 (31), 3. Crvena zvezda 10-4 (29), 4. Ribnica 8-6 (25), 5. Radnički 7-7 (19), 6. Niš 6-8 (17), 7. Jedinstvo (SP) 5-9 (18), 8. Partizan 4-10 (13), 9. Spartak (LJi) 4-10 (11), 10. Klek Srbijašume 2-12 (10).