DA li je pauza prijala fudbalerima Partizana? Ukoliko pitate sportskog direktora crno-belih Ivicu Ilieva dileme nema – svakako jeste. Na mini-odmor izazvan reprezentativnim obavezama šampion Srbije je otišao žestoko uzdrman porazom od Dinama iz Kijeva i očajnom partijom u prvenstvenom remiju protiv Čukaričkog.
Siguran sam da je ova pauza dobrodošla ekipi da se osveži i da u novi ciklus utakmica počne na pravi način sa novim, pojačanim elanom. Nemam ni najmanji razlog da sumnjam u mnogo bolja izdanja ekipe – optimista je Iliev.
Mračno drugo poluvreme protiv Kijevljana i nemoć u okršaju sa “brđanima” nešto su što kod pristalica crno-belih opravdano izaziva nemir pred gostovanje u Albaniji.
– Mnogo smo razgovarali u poslednje vreme i utisak je da je partija protiv Čukaričkog došla kao logična posledica poraza od Dinama. Uz to, ekipi je stiglo preko potrebno osveženje kako bi u utakmice posle reprezentativne pauze ušla maksimalno zategnuta. Tavamba i Ostojić su se odmorili po sedam dana, a znatan plus predstavljaju dobre partije Pantića u mladoj reprezentaciji koje će mu mnogo značiti na planu samopouzdanja. I Suma je bio dobar u dresu Gvineje, asistirao je za gol – naglašava Iliev.
Sa tribina stadiona u Humskoj na poslednjem meču su se čuli glasni povici “Đuka, odlazi”. Iliev tvrdi da ta negativa sigurno neće uticati na šefa struke srpskog šampiona.
– Đukić je trener sa velikim iskustvom i poseduje izuzetnu stručnost i kvalitet. To je čovek koji nas je uveo u Ligu Evrope i to je nešto što bi svi trebalo da cene. Naravno da komuniciramo na dnevnoj bazi i uopšte ne sumnjam da sve to što je bilo neće ostaviti traga na njemu – kaže Iliev.
DIJAGNOZA
KADA se povede priča o konkretnim nedostacima ovog tima Partizana Iliev spušta loptu, ne želeći da javno skicira sve ono što nije potaman u svlačionici crno-belih.
– Ustanovili smo “dijagnozu”, znamo šta nam je potrebno da se onakve partije više ne bi ponavljale i uveren sam da smo pronašli pravo rešenje. T, naravno, nije za javnost, svi će to moći da vide u narednom periodu na terenu – zagonetnan je Ivica Iliev.