Sajt Volimpartizan.rs imao je tu čast i zadovoljstvo da za sagovornika ima Vanju Matić, našu proslavljenu odbojkašicu i sadašnju članicu ŽOK Partizan.U razgovoru za naš portal,odgovorila je na par pitanja o povratku na teren, sportskim planovima, o roditeljskim obavezama, kao i o pomoći koju ima od Novice Veličkovića kada su dečica u pitanju…
Uporedo sa istorijskim povratkom ŽOK Partizan na parket, nekako se poklopio i Vaš povratak odbojci.Da li Vas to u suštini raduje ili na neki način obavezuje i da li ste spremni da u voljenom dresu pokažete koliko Vam odbojka i klub znače ?
-Naravno da me raduje, samim dolaskom u klub postoji obaveza i dužnost da se pokaže i dokaže ljubav prema odbojci i klubu 🙂
Pauza koju ste imali zbog “najlepšeg razloga na svetu” nije na Vama ostavila trag jer ste posle drugog porođaja ponovo “sportski utegnuti” Koliko Vam majčinske obaveze dozvoljavaju da održavate formu ?
-Sve se može kad se hoće, sad smo se već svi uhodali tako da ima prostora za sve .
ŽOK Partizan kreće od nule, da li ste spremni sa ostalim devojkama da ga ekpresno dovedete tamo gde i pripada u srpskoj odbojci?
-Za to se ne postavlja pitanje, to se podrazumeva 🙂
Slede obaveze na parketu a one nisu male.Koliko je Vaš suprug Novica Veličković spreman da pomogne u “roditeljskim zadacima” i da li je “kompetentan” za “dečija pitanja i igrice”? 🙂
-On? on je sjajan otac i i te kako kompetetan , pomažemo jedno drugom i dopunjujemo se tako da nema problema
Poznato je Vanja da ste veoma uspešni i na peščanim terenima.Koja ” odbojkaška ljubav” je veća, ona u sali ili napolju?
-Znate kako to je kao da me pitate koje dete više volite 🙂 Obe su mi drage ali da kažemo da sam na parketu duže.
Mali prvenac Jakov je već viđen mnogo puta u Pioniru sa košarkaškom loptom na parketu.Da li će biti “borbe” oko kupovine lopte između roditelja ili će Jakov sam birati omiljeni sport? 🙂
-Nema borbe , neka sam odluči ono čime će se baviti 🙂
Da li sebe, za nekoliko godina vidite u nekom sportskom svetu ili će te sa suprugom svoje planove bazirati u Fitnes World-u ?
-Videćemo , to se nikad ne zna…
Da se na kraju priče vratimo Partizanu..Da li da Vas očekujemo u našem dresu sve do prve lige?
-Naravno, tu sam dokle god budem potrebna klubu i stručnom štabu !
Vaša omiljena pesma iz navijačkog repertoara?
-Himna , ona koja ide 3 minuta pre košarkaške utakmice.
Poruka navijačima koji su spremni da Vas bodre i prate na vašim utakmicama?
-Daćemo maksimum od sebe i potruditi se da ispunimo sva ocekivanja.
Nama posle svega ostaje samo da se zahvalimo od srca Vanji na izdvojenom vremenu za naš sajt, i što je pored svih sportskih i roditeljskih obaveza koje ima, našla načina da nam izađe u susret.Njoj lično želimo sportsku i životnu sreću i nadamo se da će biti još prilika da se družimo na ovim stranama.