Turci krenuli po Asana, Partizan traži minimum 5.000.000 evra za Japanca

Kontakti uspostavljeni posle duela sa Zaglebjem

Turci krenuli po Asana, Partizan traži minimum 5.000.000 evra

Iza Takuma Asana je najbolja polusezona u karijeri. Japanski ofanzivac je tokom vrlo turbulentne jeseni za crno-bele bio ubedljivo najjača karika Sava Miloševića, potom i Aleksandra Stanojevića. Nekadašnji član Arsenala postigao je 12 golova u zvaničnim mečevima, doneo timu iz Humske nekoliko pobeda, usput i krpio rupu na poziciji centralnog napadača.

Pohvalno je o njemu govorio i Aleksandar Stanojević, rečima da brzonogi krilni fudbaler predstavlja personifikaciju profesionalnog ponašanja. Zapažen je bio Asano i tokom prve provere u Turskoj protiv Zaglebja, iako je promašio nekoliko izglednih prilika. Učestovao je u akciji za pobedonosni pogodak Nikole Štulića, demonstrirao brzinu i naterao na ekspresnu reakciju predstavnike dva kluba.

Prema navodima portala Telegraf, odmah posle utakmice sa Zaglebjem, skaut Antalije je prišao ljudima iz Partizana, konkretno prvom čoveku sportskog sektora i raspitivao se o Asanu, a posle dva dana Alanja je poslala svog izaslanika direktno u hotel, kako bi se detaljnije upoznali sa statusom napadača.

Radi se o incijalnom kontaktu, ali je predstavnicima turskih klubova poručeno da Asano ne može iz Partizana ispod 5.000.000 evra obeštećenja, jer je trenutno jedan od najstandardnijih fudbalera crno-belih, najefikasniji igrač jeseni (12 golova), ali i igrač od poverenja trenera Aleksandra Stanojevića.

Takuma Asano je stigao u Partizan u leto 2019. godine. Na jednom od prvih zvaničnih mečeva u crno-belom dresu, protiv turske Malatije, impresionirao je publiku u Humskoj. Postigao je treći pogodak, ispostaviće se kasnije, vredan plasmana u narednu rundu. Imao je kasnije i oscilacije, ali je u Partizanu na 60 mečeva postigao 21 gol i upisao devet asistencija.

Deluje da je opravdao uloženih milion evra, koliko ga je Partizan platio Arsenalu.

Izvor:Mozzart sport