Samo 30 odsto golova dali domaći igrači

Fudbalskim navijačima su uvek simpatičniji domači igrači od stranaca, ali to ne važi za Partizan ove sezone. Prosto, igrači koji su najčešće donosili radost pristalicama crno-belih uglavnom su bili oni bez srpskog pasoša.

Ove sezone je Partizan postigao ukupno 46 golova u svim takmičenjima, a čak 34 od toga su delo inostranih fudbalera. To možda i nije iznenađujuće toliko, s obzirom na to da su skoro svi napadači tima iz Humske ulice stranci.

Najefikasniji ove sezone je Japanac Takuma Asano, koji je postigao 12 golova, a uz to je imao i četiri asistencije. Prati ga Izraelac Bibars Natho sa sedam pogodaka i tri asistencije, a treći strelac ekipe je i dalje Umar Sadik sa šest golova, bez obzira na to što je Nigerijac još jesenas prešao u Almeriju i veći deo polusezone je odigrao u Španiji.

Najbolji strelac Partizana od domaćih igrača je Lazar Marković, koji je četiri puta zatresao protivničke mreže. Isto toliko golova je dao i Gvinejac Sejduba Suma, s tim što on ima čak šest asistencija više od Markovića. Ukupno sedam, što ga čini najboljim asistentom ekipe.

Kada se sve sabere, ispada da su čak 70 odsto golova crno-belih postigli stranci. Naravno, ta statistika će se menjati u nastavku sezone, a ukoliko posle oporavka od povrede u formu uđe i Žan-Kristof Bajbek, stranci mogu da “povedu” još ubedljivije.

Od srpskih fudbalera, pored Markovića su se u strelce upisivali samo još Filip Stevanović (tri puta), Saša Zdjelar, Lazar Pavlović, Nikola Štulić, Nikola Čolić i Ivan Obradović.

UČINAK PARTIZANOVIH FUDBALERA U SEZONI 2020/21
Takuma Asano (Japan): 12 golova, četiri asistencije
Bibars Natho (Izrael): Sedam golova, tri asistencije
Umar Sadik (Nigerija): Šest golova, dve asistencije
Sejduba Suma (Gvineja): Četiri gola, sedam asistencija
Lazar Marković (Srbija): Četiri gola, jedna asistencija
Filip Stevanović (Srbija): Tri gola, dve asistencije
Filip Holender (Mađarska): Tri gola, tri asistencije
Aleksandar Šćekić (Crna Gora): Dva gola, dve asistencije
Saša Zdjelar (Srbija): Jedan gol, četiri asistencije
Lazar Pavlović (Srbija): Jedan gol
Nikola Štulić (Srbija): Jedan gol
Nikola Čolić (Srbija): Jedan gol
Ivan Obradović (Srbija): Jedan gol

Tekst preuzet sa portala Maxbet sport