Partizan prodao najboljeg strelca Al Šarži iz Ujedinjenih arapskih emirata za tri miliona evra i 600 hiljada kroz bonuse

Preokret – reč kao najbolja ilustracija skoro jednomesečnih pregovora Partizana i Al Šarže, kako su u noći između srede i četvrtka slavodobitno obelodanili čelnici osvajača Kupa Srbije – začinjenih transferom Rikarda Gomeša u klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata!
– Rikardo je prodat Al Šarži, transfer je vredan tri miliona evra, plus – 600 hiljada kroz bonuse – poručio je Žurnalu iz Velsa u „gluvo doba” Miloš Vazura, generalni direktor crno-belih.
Parni valjak je, tako, ostao bez najboljeg strelca u prošloj sezoni – potpisnika na čak 26 egzekucija, ali je ostvario jedan od najvrednijih transfera s kraja 2014 – otkad je došla ova uprava. U top 5!
Neprikosnoven je dobijen novac za odlazak Nikole Milenkovića u Fjorentinu – 5,1 milion evra, zanimljivo – u leto 2017, upamćeno i po prodaji „drugoplasiranog” Leonarda da Silve Souze Al Ahliju (4), Uroša Đurđevića Olimpijakosu (2,5) i Nemanje Mihajlovića Herenvenu (1,7).
„Bronzana medalja” vezuje se za seobu Petra Škuletića u Lokomotivu iz Moskve početkom 2015, prvi veliki posao sa blagoslovom rukovodstva tad na čelu sa Zoranom Popovićem, te Miloradom Vučelićem kao jednim od trojice potpredsednika.
Rikardo Gomeš je još pre mesec utanačio godišnju platu sa Al Šaržom, napadač će u Ujedinjenim Arapskim Emiratima da zarađuje 1,2 miliona evra.
Četvrto mesto, pak, dele transferi Rikarda Gomeša i Ivana Šaponjića (Benfika, zima 2016), sa sumom na čeku dovoljnom da dobrano napuni klupsku kasu i, bar u ovom trenutku, ugasi finansijski požar.
Nema sumnje, u Humskoj sad lakše dišu – odlazak reprezentativca Zelenortskih Ostrva iščekivan je sa velikim nestrpljenjem čak i među igračima, sa spoznajom da će ukoliko se to dogodi češće dobijati lepe poruke iz banke.
Partizan, međutim, ne namerava ovog leta da stavi tačku na prelazni rok u koloni „prodaja”: prema priči upućenih postignut je dogovor sa Juventusom u vezi StrahinjePavlovića, cena – preko osam miliona evra. Dakle, rekordna!
I dok čelnici Parnog valjka zadovoljno trljaju ruke, navijači se s pravom pitaju: hoće li novajlija Umar Sadik (pozajmica Romi plaćena 100.000 evra) i Ognjen Ožegović uspeti da nadoknade broj golova koji je u takmičarskoj 2018/19. postigao Rikardo Gomeš?
Izvor:Sportski žurnal