Điju Ksijukvan, nalazi se na klupi ženske reprezentacije Kine i ima zadatak da sa Azijatkinjama pokuša da napravi čudo.

Nisu bili najbolji, jesu bili među omiljenijima. Najpre zato što su prvi stranci u istoriji Partizana, zatim što su stigli čak sa drugog kontinenta, a pogotovo što su na treninge dolazili – u današnje vreme nezamislivo– gradskim prevozom!? Prošle su tačno tri decenije otkako su Kinezi Điju i Liju igrali za crno-bele, malo se po odlasku iz Humske o njima znalo, sve do danas, kad jedan od njih startuje na – Mundijalu.
U pitanju je Điju Ksijukvan, nalazi se na klupi ženske reprezentacije Kine i ima zadatak da sa Azijatkinjama pokuša da napravi čudo.
Pre no što se latio kormila Čeličnih ruža, Điju je radio u nizerazrednim klubovima, potom je u dva navrata predvodio Olimpijsku reprezentaciju Kine, mladu selekciju najmnogoljudnije zemlje sveta, da bi šefovao i u prvoligašima Šangaj Šenhui i Henanu. Zanimljivo, tokom januara 2010. Điju je bio uhapšen zbog sumnji da je tokom mandata u niželigaškom Šanksiju učestvovao u nameštanju utakmica, da bi posle nepuna dva meseca bio oslobođen optužbi i pušten iz pritvora.

Posao selektora ženske selekcije dobio je u proleće 2018. godine, a sudeći na osnovu rezultata dobro mu ide (u pripremnom periodu Kineskinje su slavile nad Rusijom i Kamerunom, a na poslednjih deset susreta ostvarile su šest trijumfa). Prošlog septembra Kineskinje su bile veoma blizu osvajanju prve kontinentalne titule još od Azijskih igara 2007. u Džakarti, ali je Japan slavio u finalu golom u poslednjem minutu. Nekadašnjem asu Partizana povereno je da mladu generaciju Čeličnih ruža izvede na pravi put, i povrati slavu koju je selekcija stekla tokom devedesetih godina prošlog veka.
Izvor:Mozzart sport