Partizan svoju evropsku priču počinje na mestu gde je pre 10 godina dao 4 gola (VIDEO)

Došlo je vreme da i Partizan, kao četvrti predstavnik Srbije, započne svoju evropsku priču u novoj sezoni! I to utakmicom 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Konahs Ki Nomadsa, predstavnika Velsa u ovom takmičenju!

Crno-beli su ove sezone krenuli od drugog kola kvalifikacija zbog osvajanja Kupa Srbije.

Partizan se vraća na mesto gde su crno-beli pre 10 godina ubedljivo slavili rezultatom 4:0. U pitanju je stadion Rila – Bele Vu – koji je bio protivnik Partizanu 2009. godine u okviru kvalifikacija za LŠ.

Golove su tada postigli Mladen Krstajić, Kleo, Lamin Dinara i Nenad Đorđević, dok je u revanšu viđen najubedljiviji trijumf crno-belih u Evropi – čak 8:0!

Što se tiče utakmice protiv Nomada, Partizan je apsolutni favorit. Međutim, ne smemo zaboraviti da su velšani izbacili favorizovani Kilmarnok u 1. kolu.

– Koliko god bila neatraktivna ova ekipa, ona je izbacila ozbiljnog protivnika u prvom kolu i moramo to tako da shvatimo. Svi igrači su spremni, ova utakmica je praktično završni deo pripremnog perioda u našim planovima. Dobro je što igramo četvrtak-nedelja, jer će ekipa brzo ući u takmičarski ritam, koji je uvek neophodan – rekao je trener crno-belih Savo Milošević.

Što se tiče startnih 11 Partizana za susret sa Nomadima (19.30 RTS 1), Milošević će najverovatnije izvesti ovu postavu: Stojković, Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Suma, Tošić, Ivanović, Sadik.

(Izvor Telegraf.rs)