Partizan na +22, zagrevanje za derbi sezone u subotu

Crno-beli rukometaši se vratili na čelo posle ubedljivog trijumfa nad Kolubarom – 41:19 (19:10)

Prvi deo ligaškog dela sezone u Super rukometnoj ligi Srbije, Partizan je završio sa svih 11 pobeda, a prvo mesto braniće u subotu kada na Banjicu stiže Vojvodina u duelu koji će da odluči o pol-poziciji pred plej-of u maju naredne godine.

Tim Đorđa Ćirkovića imao je lakši trening protv Lazarevčana koji su u u teškoj situaciji, bez plata tri meseca, pa nekadašnjeg šampiona čeka grčevita borba za opstanak. Na kraju čak +22 – 41:19 (19:10) i dobra uvertira pred duel sa šampionom u sigurno dupke punoj Banjici.

Rasporedio je Ćirković minutažu na sve igrače. Petar Đorđić nije igrao protiv Kremsa, sada se raspucao pred duel sa nekadašnjim klubom. Postigao je 10 golova (od toga šest sa linije sedam metara, uz jedan promašaj). Debitovao je u domaćem šampionatu i povratnik u Humsku iz redova Zagreba Mihajlo Radojković, šansu na levom krilu je dobio i Makedonac Bojan Madžovski, kao i Nemanja Ratković na crti, koji je bio povređen prethodnih nedelja.

Kapiten Nikola Zečević je dao šest golova, Marko VasićNikola CrnoglavacBojan MaždovskiVeljko Popović i Nemanja Ratković po četiri. Golmani su imali 15 odbrana, Said Heidarirard devet, a Luka Arsenić šest.

Kod Lazarevčana najefikasniji je bio Vukašin Vujošević sa četiri gola, dok su trojica golmana imali ukupno samo šest odbrana.

Originalni članak: Mozzart sport