Obradović: Propustili smo veliku šansu za finale

Obradović posle poraza u Dubaiju: “Hvala navijačima – tu su gde god da igramo”

Nakon produžetka, trilera i teškog poraza u Dubaiju – stao je pred novinare Željko Obradović, vidno smiren, ali sa dozom razočaranja u glasu. Zna Željko da je prilika bila velika. Zna i da su njegovi momci mogli večeras da stave tačku na polufinalnu seriju. Ali isto tako zna – majstorica se igra u Beogradu.

„Verujem da je bila dobra utakmica, rešena tek posle produžetka. Propustili smo veliku šansu da pobedimo večeras i odemo u finale. Kako god, čestitam Dubaiju na pobedi. Ostaje još jedna utakmica i moramo da se spremimo za nju“, poručio je Željko odmah na početku.

Svestan je bio šta ih čeka u drugom meču – agresivniji Dubai, više energije, više samopouzdanja u šutu. I baš to se desilo.

„Znali smo da će oni igrati mnogo bolje ovde i da će biti agresivniji. Bili su vrlo agresivni i ubacili su puno šuteva za tri poena u prvom poluvremenu. Probali smo to posle da pokrijemo, ali oni imaju sjajne šutere i to su danas dokazali. Ako želite da igrate dobro protiv Dubaija, morate dobro da branite njihove šuteve“, jasan je bio Obradović, ne tražeći izgovore, već tražeći rešenja.

Dubai je pogodio 15 trojki iz 36 pokušaja – podatak koji sve govori.

I onda, kao što uvek zna, nije zaboravio one koji su uvek uz crno-bele, čak i hiljadama kilometara daleko. Grobare. Jug u svakom kutku sveta.

„Hvala vam na tom pitanju. Puno im zahvaljujem naravno. Tu su gde god da mi igramo, prate nas i uvek su uz tim. Hvala im i atmosfera je bila odlična večeras“, poručio je trener Partizana.

Majstorica sledi u nedelju. U Beogradu. U Areni. Gde znamo kako se diše, kako se gine i kako se pobeđuje.

BUDITE SVAKI DAN UZ VAŠ VOLIMPARTIZAN
Volimpartizan.rs

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *