I to bez klasičnog napadača

Ofanziva kakva dugo nije bila. Pamte se bolji igrači, produktivniji centarforovi, strelci koji su maltene sami vodili do trofeja, ali napadački potencijal Partizana ove sezone je vredan istorijskih knjiga. Crno-beli su u dosadašnjem toku prvenstva postigli 66 golova, što je najbolje ostvarenje još od takmičarske 2010/11.
Zajednički imenitelj – Aleksandar Stanojević.
U prvoj „celoj“ sezoni na klupi Partizana, Stanojević je komandovao ultraofanzivan stil i posle 26 kola njegov tim dao je 67 golova. Sadašnji zaostaje samo jedan jedini pogodak, ali je indikativan podatak da je cela decenija prošla u Humskoj, a da nijedna generacija nije bila ni približno efikasna kao ta koja je igrala i Ligu šampiona. Sve do aktuelne.
Najveći deo zasluga pripada upravo Stanojeviću koji je govorio kako su mu potrebne pripreme sa ekipom – letos je nije selektirao, već preuzeo od Sava Miloševića – i da će se njegove ideje ocrtati na terenu. Posle klimavo započete jeseni, pa stabilizacije pred zimu, ovog proleća najave su se obistinule. Napad Partizana funkcioniše kao švajcarski sat: jednom je stigao na vreme u Ivanjici, dvaput „otkucao“ u derbiju sa Vojvodinom, po tri gola dao je Napretku i Radniku, četiri Novom Pazaru, a posebno impresivan bio je na poslednja dva gostovanja, šest puta precizan u Inđiji, a pet na Banjici.
Podatak da je ovo najefikasnija Partizanova sezona u poslednjih deset godina (na obračunu od 26 utakmica) dobija na značaju ako se zna da ekipa igra bez klasičnog špica!? Umar Sadik je prodat još oktobru, njegova zamena Žan Kristof Bajbek više je vremena proveo u ambulanti, dok na terenu deluje jalovo i tromo, ali zato sve alternative funkcionišu besprekorno. Iako im uloga centralnog napadača nije prirodna. Trenutno je obavlja Filip Holender, u osnovi više krilo, silom prilika najbliži protivničkom golmanu, kome je zvaničan sajt Suprerlige pripisao i drugi pogodak u susretu sa Građevinarima („oduzeo“ ga Lazaru Markoviću), pa sad pozajmljeni fudbaler Lugana ima sedam egzekucija.
Tekst:Mozzart sport