Mlađe kategorije: Dominantno na svim terenima

Zvanični sajt KK Partizan NIS

Juniori sami na čelu tabele, Pioniri ubedljivi u derbiju protiv Crvene zvezde MTS.

Još jedno kolo bez poraza je iza mlađih selekcija Partizana NIS! U susretu neporaženih timova Roda Juniorske lige Srbije, crno-beli su na svom terenu savladali čačanski Borac sa 88:85. Uzbudljiva i neizvesna utakmica, rešena je u “penal završnici”, koju je odlučio Lazar Stefanović šutirašvši 6 od 6 sa linije za slobodna bacanja. Najefikasniji u redovima ekipe Aleksandra Bućana, bio je Luka Tarlać sa 24 poena, a pratili su ga Stefanović sa 20 i Dušan Tanasković sa 18 poena i 15 skokova.

Pre izlaska juniora na parket SC Corn Produkt, na terenu su bili Pioniri Partizana NIS i Crvene zvezde MTS. Derbi između crno i crveno-belih, okončan je pobedom Partizana sa 72:59 uz čak 20 poena prednosti tokom treće četvrtine. Od početka do kraja meča, izabranici trenera Dragiše Andrića su kontrolisali igru i nametnuli ritam igre koji im je u potpunosti odgovarao.

U šestom kolu, Triglav Kadetske lige Srbije, košarkaši Partizana su u Užicu savladali Slobodu sa 81:85m uz 31 poen Cvetkovića kojeg su pratili Popović sa 11 skokova i 21 poenom i Kovačević sa 20 poena.

Pioniri 2 su savladali Cerak sa 68:56, dok su Pioniri 3 u Dobanovcima pobedili dve godine stariju ekipu Surčina sa 49:62.