Jug opravdao ulogu favorita, Partizan nije razočarao

izvor: klupski sajt

jaksic_nikola

Jug je opravdao ulogu favorita  u četvrtom kolu Lige šampiona. U Beogradu je pobedio Partizan sa 16:9 (6:1, 4:2, 2:4, 4:2).

Mladi Partizanov sastav, u utakmici koja je zbog hladne vode na Banjici odigrana u bazenu SC „Milan Gale Muškatirović“, nije iznenadio favorita, ali nije ni razočarao.  Crno-beli, desetkovani povredama i bolestima, su izuzimajući prvu četvrtinu i završnicu meča , odolevali jednom od najboljih timova sveta. Nisu se lako predali.

Dubrovčani su u uvodnih nekoliko minuta poveli sa 4:0. Seriju je prekinuo Petar Velkić za 4:1. Posle  lošeg početka crno-beli su sredili redove, postajali su sve opasniji i u napadu, ali do prvog odmora Jug je uvećao vođstvo.

Beograđani, kod kojih su u ovom meču izostali Radojević, Toholj, Manojlović, Marko Janković, Tanasković su u drugih osam minuta uhvatili korak za rivalom, nisu mu dozvolili da mnogo uveća prednost iz prvog dela. Držali su se do 3:8,  da bi u završnici poluvremena Jug , ipak, otišao na „+7“.

Posle velikog odmora oslobodili su se crno-beli, pronašli su svoju igru. Jugu su ostavljali sve manje prostora da razradi akcije ispred gola crno-belih, a sa druge strane realizacija je bila sve uspešnija. Tako je Partizan, predvođen  Nikolom Jakšićem dobio treću četvrtinu sa 4:2 i vratio se na rezultatski zaostatak sa kraja prvih osam minuta.

Crno-beli su u ritmu iz treće nastavili i u četvrtoj četvrtini, Radanović je smanjio na 8:12. Ipak, Jug se odlepio na 16:8, a poraz je svojim petim golom ublažio Nikola Jakšić.

Partizan Raiffeisen – Jug CO 9:16 (1:6, 2:4, 4:2, 2:4)

Bazen SC „Milan Gale Muškatirović“. Gledalaca: 500. Sudije: Bjanko (Italija), Šepjarin (Rusija). Igrač više: Partizan 10 (4), Jug 10 (5). Peterci: Jug 1 (1).

PARTIZAN RAIFFEISEN: Dobožanov, Radanović 1, F. Janković, Repanović, Lazić 1, Velkić 1, Drašović 1,Andrejević, Jakšić 5, Kasum, Stojanović, Tomić, Brakočević. Trener: Milenković.

JUG CO: Bijač, Macan, Fatović 4, Lončar 2, Joković 1, Merčep, Vrlić 2, Ivanković 1, Pavličević, Perone 4, Benić, Obradović 2, Popadić. Trener: Kobešćak.