FURIOZNI “PARNI VALJAK” PROTUTNJAO KROZ SUBOTICU!

Rukometaši Partizana nadigrali su ekipu Spartaka na gostovanju u Subotici rezultatom 39:27 (23:9). Već na poluvremenu crno-beli su imali impresivnu prednost, da bi u nastavku stavili pečat na ubedljiv trijumf u sedmom kolu ARKUS lige.

Na samom početku utakmice nije se moglo ni naslutiti da će naš tim, na jednom od tradicionalno najtežih gostovanja, slaviti dvocifrenom razlikom. Ako se o nekoj neizvesnosti i može govoriti, onda je ona trajala nepunih 15 minuta, dok je Partizan održavao prednost od dva pogotka (6:4). Usledila je serija crno-belih 8:1, kojom je slomljen otpor domaćina, a do kraja prvog poluvremena naši momci su došli do velikih plus 14 (23:9).

Već posle 30 minuta igre bilo je jasno da se pobednik meča ne dovodi u pitanje. Bila je to nedostižna razlika za subotički Spartak, dok je Partizan u istom maniru odigrao i drugo poluvreme, za konačnih 39:27.

U najubedljivijem trijumfu ove sezone istakli su se Nikola Ivanović i Aleksa Maksić sa po devet pogodaka, dok je za igrača utakmice proglašen golman Andrej Trnavac, koji je meč završio sa dvocifrenim brojem odbrana.