Adrenalinska injekcija koju je mladi napadač Uroš Đurđević, internacionalnog iskustva, uneo među crno-bele, oličena u ogromnoj agresiji na protivničke odbrane i konstantnoj opasnosti po rivalove golmane – predstavlja baš ono što je nedostajalo Parnom valjku u uvodu sezone da bi bio pravi.
– Odlično mi je u Partizanu, super su me prihvatili stručni štab i saigrači. Lakše mi je bilo da se prilagodim neko pri odlasku u inostranstvo. Krenulo me je, postigao sam dva gola, nadam se da će tek da ih bude. Drago mi je što otkad sam ja u timu znamo samo za uspehe– kaže Uroš Đurđević, u iščekivanju utakmice protiv Mladosti u Humskoj.
Samopouzdanje, inicirano iz mlade reprezentacije, brzonogom fudbaleru bilo je od ogromnog značaja za potonja izdanja u Partizanu.
– Mnogo su mi značili golovi protiv Republike Irske. Nadam se da ću sa Orlićima da slavim i u naredne dve utakmice, za sigurno mesto u baražu za Evropsko prvenstvo.
Đurđević se fudbalskom auditorijumu svideo i u – večitom derbiju, pred kraj je imao peh – zbog grča je morao da prepusti mesto na terenu Saši Iliću.
– Odigrali smo stvarno dobro, uprkos činjenici što smo imali šestoricu debitanata. Pobedili smo, uz Božiju sreću.
Saigrači se i deset dana posle trijumfa nad Crvenom zvezdom šale u „Zemunelu”: „da nije došlo do izmene…”
– Moguće da je bila sudbina, ali – možda bih ja postigao i lepši gol da sam bio u Leonardovoj poziciji – ne da se ni dvostruki strelac u Kupu Srbije protiv Kruševljana.