Mladi reprezentativac Srbije Uroš Trifunović se na sjajan način vratio u redove Partizana.

Jedan od najtalentovanijih igrača mlađe generacije koji je prošle sezone postao član “crno-belih”, ali je tokom leta doneta odluka da bude prosleđen na pozajmicu u Mega Bemaks.
Uprkos planu, Trifunović je ranije završio boravak u ekipi trenera Dejana Milojevića i vratio se treninzima sa Partizanom, koji je već neko vreme u potrazi za pojačanjem na poziciji “dvojke” i “trojke”, što su uloge koje izdanak zemunske škole košarke može da pokrije.
U Partizan je nedavno trebalo da stigne Džejms Bel, nekadašnji košarkaš Cedevite i Budućnosti, ali nije prošao lekarske preglede.
Za to vreme je Trifunović trenirao sa ekipom, posle čega je trener Andrea Trinkijeri odlučio da ga uvrsti u takmičarski tim, pa je 18-godišnji košarkaš zaigrao u utakmici protiv Tofaša u Istanbulu.
U prvom meču po povratku u Partizan Trifunović je odigrao nešto više od 18 minuta i postigao je 7 poena, uz šut iz igre 3/4, a dodao je i po skok i asistenciju.
Trener Trinkijeri je njegovu partiju izdvojio kao jednu od dve svetle tačke u porazu na gostovanju u Turskoj rezultatom 82:72.
Istovremeno, u ekipi protiv Tofaša nije bilo centra Artsjoma Parahovskog, a spekuliše se da se on nalazi na izlaznim vratima kluba, pošto od početka sezone nije uspeo da se uklopi u tim, kao ni da se izbori za veću ulogu.
Njegovo mesto je u sastavu već zauzeo mladi centar Dušan Miletić.



Uros Trifunovic scored his first points for @PartizanBC in @EuroCup vs Tofas!
3923:57 – 13. нов 2019.Употреба информација и политика приватности у Твитер огласимаПогледај друге твитове корисника SerbiaHoop
Izvor B92.net