CRNO-BELI UBEDLJIVI: Partizan – Vršac (61:33), poluvreme (LINK ZA TEKSTUALNO PRAĆENJE UTAKMICE)

Blic sport piše…

Prva četvrtina

Start meča obeležile su trojke Đerića sa jedne i Pecarskog sa druge strane. Došli su crno-beli i do +7, pre nego što je Vršac uzvratio, a nakon zakucavanja Veljkovića na semaforu je pisalo 10:6.

Pojačali su domaći igrači odbranu u finišu prve deonice, to je rezultiralo greškama Vrščana koje je kažnjavao Čakarević. Vezao je četiri poena za 25:16 posle prvih 10 minuta.

Druga četvrtina

Seriju Partizana od 9:0 prekinuo je Veljković, ali izabranici Nenada Čanka nisu posustajali i lagano su realizovali napade. Andrić se priključio Marinkoviću koji je završavao napade sredinom ovog kvartala, njih dvojica su napunili koš Vršca i Partizan je brzo stigao do 39:20.

Andrić i Marinković su nastavili odličnu rolu, priključio im se Vilijams-Gos za jednu od najbolji četvrtina u poslednje vreme. Crno-beli su na nešto manje od četiri minuta do poluvremena vodili 50:27. Do kraja četvrtine beogradski klub je uspeo da zadrži napadački ritam i na odmor ode sa ubedljivom prednošću od 61:33.