Informer sport piše…
Partizan bi na leto mogao ostati bez jednog kompletnog tima! Crno-beli planiraju da totalno rekonstruišu ekipu i zato su dali dozvolu za odlazak čak jedanaestorici prvotimaca, među kojima su Leandre Tavamba, Sejduba Suma i Marko Janković!
Još aktuelni prvak Srbije rastaće se i sa Nemanjom Antonovim, kom ističe pozajmica iz Grashopersa, kao i sa rezervnim golmanom Markom Jovičićem. Partizan bi mogao da napusti i ponajbolji igrač Zoran Tošić, koji ima dogovor s klubom da može da ode u svakom trenutku u slučaju dobre ponude.
Hoće povratnikePrema rečima našeg izvora, klub će na taj način probati da skupi novac za pojačanja, a šansu će dobiti i talentovana deca iz prvog tima i omladinske škole.
– Nijednom igraču osim Saše Ilića ne ističe ugovor ovog leta, tako da će na svim fudbalerima koji odlaze Partizan probati da zaradi. Najviše se očekuje od prodaje Tavambe, Sume i Jankovića, a dodatni profit mogli bi da donesu Jevtović, Miletić i Mitrović. Klub će gledati da vrati nekoliko igrača iz inostranstva i da pruži šansu mladim fudbalerima, na kojima bi u budućnosti mogao ozbiljno da zaradi – opisao je naš sagovornik.
Nezvanično se može čuti da su prioritet u prelaznom roku dolasci Radosava Petrovića, Miralema Sulejmanija i Nikole Stojiljkovića. Plan je i zadržavanje Saše Zdjelara i Danila Pantića, koji su u Humskoj na pozajmici. Šansu u prvom timu osim Armina Đerleka, Luke Cucina i Svetozara Markovića dobiće vezista Strahinja Jovanović i ofanzivac Jovan Kokir.
IMAJU DOZVOLU ZA ODLAZAK
IGRAČ OČEKIVANA CENA |
– Angažovanje Zdjelara ne bi trebalo da predstavlja problem, dok će klub dobro morati da se isprsi da otkupi Pantića od Čelsija. Pominje se i više od milion evra – zaključio je naš izvor.
Generalni direktor Partizana Miloš Vazura rekao je za naš list da klub već ima plan za letnji prelazni rok.
– Kad su u pitanju prodaje, sačekaćemo da razmotrimo ponude i da vidimo šta ćemo i kako ćemo. Imamo igrače koji i nisu na prodaju. Kupovine i prodaje će verovatno biti pomerene zbog Svetskog prvenstva. Imamo plan, znamo i koji igrači bi mogli da dođu, ali ne bih da izlazim u javnost sa tim. Svakako ćemo ekipi priključiti i našu decu, pa ćemo kroz pripreme videti da li će dobiti minutažu i značajniju ulogu – rekao je Vazura.
Među igračima koji od sledeće sezone neće nositi dres Partizana nalazi se i Saša Ilić, ali zato što završava karijeru. Ilić je nedavno najavio da je prelomio da na kraju sezone ode u penziju.
One Comment
Leave a Reply