Aleksa Avramović: Iz Partizana sam otišao kao bolji igrač i čovek!

U veliko intervjuu Alekse Avramovića za portal Mozzart sport jedna od tema razgovora bio je i Partizan. Klub čiji je dres nosio prethodne tri sezone.

“Fantastično iskustvo, tu nema dileme. Izašao sam iz Partizana kao bolji košarkaš i bolji čovek. Radio sam sa Željkom i to je bila privilegija. Doživeo sam veliku podršku navijača i te tri sezone će biti uvek zabeležene kao nešto veliko u mom životu. Posebno ta titula u ABA ligi koju smo osvojili posle 10 godina. Pratiću Partizan sigurno u Evroligi i želim im sve najbolje”.

Poseban utisak je ostavila šampionska sezona na koja je mogla da bude obeležena i odlaskom na F4 Evrolige.

“U toj sezoni sam dva puta polomio ruku, osvojio titulu, otišao na Svetsko prvenstvo i tu osvojio srebro. Meni je to nestvarno. Što se tiče te ekipe… Imali smo Dantea, Madara, Matijasa, Papapetrua u odnosu na prošlu godinu. Dobra ekipa smo bili, uživali smo igrajući zajedno i napravili smo fantastičan rezultat”.

Pitamo šta je failo da se nešto slično ponovi prošle sezone koja je realno za crno-bele bila neuspešna.

“Ne znam šta je falilo, jednostavno dešavaju se usponi i padovi. Dobri i loši periodi. Kari Pešić to dobro kaže, teške situacije su nas napravile boljima. Setite se samo sve što je bilo, od Boriše Simanića pa nadalje. Izdigli smo se i naučili iz toga, tako je bilo u Partizanu. Dešavaju se dobri i loši momenti. Adetokunbo je rekao dobru stvar, ako nismo osvojili to ne znači da smo loši”.

Čitav intervju možete pročitati na Mozzart sport