Partizan je pred svojom publikom u Areni protiv Tofaša slavio sa 93:80, a Novica je Turcima ubacio 15 poena (6/9 iz igre, 2/3 trojke) uz sedam skokova i četiri asistencije.
On je posle meča istakao da Partizanova publika zna košarku pa je zbog toga u velikom broju došla u halu, te da njegov tim mora da ima borbenost kao glavni imperativ.
– Dobro, blistava partija… Ja sam ljudi u situaciji da uvek dam sve od sebe, ali i u tim godinama sam da samo gledam da se dobije utakmica i da nadomestim Rašonov izostanak koliko mogu. Trudim se da dam sve u svojoj mogućnosti. Bitno mi je da mi rastemo kao tim i da ređamo pobede. Lako ću ja odigrati… Nisam ni nešto ushićen. Sad igram na vic, vidiš kako se raduju kad zakucam ovi sa klupe, nisam zakucao nijednom ove godine i sebe sam iznenadio – našalio se Novica.

Osvrnuo se kratko i na niz gostovanja koja čekaju njegov tim do novembra.
– Već u petak igramo protiv Primorske, u karijeri nisam imao ovoliko gostovanja. Nije lako iz aviona u autobus i to konstantno menjanje i hotela i svega, tako da samo da nastavimo ovako da dobijamo i rastemo kao tim. Nije ni bitno sad igrati najbolju košarku nego tamo u januaru i februaru, za trofeje, ako da Bog – naglašava Partizanov kapiten.
Uporedio je potom atmosferu u Pioniru sa onom iz Arene gde će se ove godine redovno vraćati.

Slavlje košarkaša Partizana sa navijačima; Foto: Nikola Tomić
– Drukčije je, ovo je stvarno veliko ali je i glasno. Pionir je manja hala, ali danas je bilo bučno i lepo za igranje, mi treba da se naviknemo na sve to. Došli smo, trenirali juče i danas na glavnom terenu, ali znate kad čekate dugo utakmicu pred vašom publikom a svi pričaju o tome kakvu publiku ima partizan možda nas je i to sputalo u prvom poluvremenu. Zgrčili smo se, ali čim smo preneli to u energiju da nas to gura, odigrali smo fantastično drugo poluvreme – podvukao je Veličković.