Uoči današnje prve utakmice ovih rivala u polufinalu plej-ofa Superlige (hala “Aleksandar Nikolić”, 18.00), u svežem sećanju trenera crno-belih Andree Trinkijerija je i poraz od ekipe iz Železnika u njihovom poslednjem susretu

Pre dve godine, Partizan se prvi put u istoriji nije plasirao u finale KLS Superlige. Tada je senzaciju priredio fmp, koji je sa 2:0 u seriji eliminisao crno-bele. Naš najtrofejniji tim ni prošle sezone nije stigao do borbe za titulu prvaka Srbije. Indirektno, ponovo su “krivci” bili “panteri”, koji su trijumfom nad Partizanom preuzeli prvo mesto u grupi i poslali ga na crtu Crvenoj zvezdi u polufinalu.
Uoči današnje prve utakmice ovih rivala u polufinalu plej-ofa Superlige (hala “Aleksandar Nikolić”, 18.00), u svežem sećanju trenera crno-belih Andree Trinkijerija je i poraz od ekipe iz Železnika u njihovom poslednjem susretu. Na kraju regularnog dela ABA lige “panteri” su slavili sa 73:72.
– Već smo osetili šta znači igrati protiv fmp, izgubili smo u Železniku u jednoj specifičnoj situaciji – kaže italijanski stručnjak. – Možda sada imamo manje talenta u odnosu na tim koji je igrao u ABA ligi, ali sam siguran da ćemo dati sve od sebe.
Iako je Partizan u grupnoj fazi ostvario svih deset pobeda, Trinkijeri priznaje da ne zna šta može da očekuje od ekipe u plej-ofu.
– Ne znam koji je naš nivo u ovom trenutku, ali znam kako radimo, kako lopta ide brzo sa jedne na drugu sranu, kako niko ne zaustavlja loptu. Možda skromno izgledamo po kvoti talenta, ali izgledamo kao tim. To se vidi kada Trifunović, Tanasković i Pecarski uđu u igru, uopšte se ne primeti da ekipa pada.
Podsetio je i na različite periode svog dosadašnjeg mandata u Partizanu.
– Imali smo tri faze ove sezone. Kada sam došao bilo je “hvatanja za gušu”, onda smo nekako sredili neke stvari. U Evrokupu smo imali vrhunske utakmice, pa Kup, pa ABA liga. Menjali smo se kao u nekom filmu. Skoro svi su bili isti, ali smo drugačije izgledali. Sada, baš delujemo kao ekipa. Nije to ništa fantastično, ali nekad je fantastično biti skroman, znati svoje mane, ali biti mentalno čvrst.
Tekst:Večernje novosti