Partizanu sve jasnije posle „minus 37” u duelu sa Baskonijom

Sportski žurnal piše…

Koliko je bivši evropski šampion daleko od ekipe koja svake godine pretenduje na evropski vrh?

Ispostavilo se veoma daleko! Čak 37 poena udaljen. Toliko je Baskonija u malenom Monzonu, gradiću nedaleko od LJeide, pobedila Partizan.

Međutim, sada bi bilo potpuno pogrešno da crno-beli zbog tih 91:54 padaju psihološki. Ili da odustaju od ciljeva koji se u Partizanu ne postavljaju, već se podrazumevaju…

Iako nije lako izgubiti 37 razlike, pa čak ni u pripremnom periodu, jasno je da su u ovom delu sezone neke druge stvari mnogo važnije od rezultata prijateljskih utakmica.

Uostalom, Partizan je u pripremnom periodu svesno tražio mnogo jače rivale, znao je da teško može da ih pobedi.

Jer, u duelima, pa i ubedljivim porazima sa njima, dobiće jasnu sliku. Jasniju nego što bi bile ubedljive pobede protiv dosta slabijih ekipa.

Gledajući crno-bele, ne samo sada protiv Baskonije, gde je razlika u kvalitetu bila ozbiljna, već i u prethodna dva meča koja su možda mogli i da dobiju, jasno je da se muče sa šutem.

Da su ruke u ovom delu priprema naviknutije na tegove, nego na loptu. Ali i da će u nekom trenutku šuteri morati da se oslobode.

Vidi se i dobra energija. Želja, talenat… Ali, nedostaje iskustvo. I zbog njega su ovakve utakmice važne.

Crno-beli su se preselili u Taragonu. Tu će u subotu i nedelju igrati protiv Saragose i Tenerifa. Rivalima po meri. Protiv kojih će moći malo da se rastrče. Pokažu da su lekciju naučili.

One Comment

Leave a Reply