Molde “preživeo” Solun i zakazao duele sa Partizanom

Fudbaleri Moldea plasirali su se u baraž za Ligu Evrope, uprkos porazu u Solunu od 3:1, posle produžetaka. Posle 90 minuta, Aris imao 3:0, koliko je bilo i u Norveškoj za Molde, presudio gol Bolija u 105. minutu utakmice. Norvežani će se za plasman u Ligu šampiona boriti protiv beogradskog Partizana.

Posle trijumfa od 3:0 u Norveškoj, malo ko je verovao da Aris može do preokreta i plasmana u baraž za Ligu Evrope. Ipak, grčki tim odigrao je odličan meč i za 90 minuta anulirao prednost Norvežana.

Sa meča između Arisa i Moldea u Solunu

Matilja i Delizisis doneli su prednost Arisu od 2:0 već na poluvremenu, da bi produžetak obezbedio Digini u 84. minutu.

Ipak, Molde u produžecima stiže do “zlatnog” gola, a strelac je bio Boli u poslednjim trenucima prvog produžetka.

Grčki tim nije imao snage za novi preokret, za plasman u baraž trebalo im je da postignu još dva pogotka, ali u tome nisu uspeli, pa je “legija stranaca” iz Soluna završila učešće u evrotakmičenjima ove sezone.

Treba podsetiti da je Molde u drugom kolu kvalifikacija eliminisao ekipu Čukaričkog – posle 0:0 u Norveškoj, Molde je na Banovom brdu slavio pobedu od 3:1.

Molde je drugoplasirana ekipa norveškog šampionata, posle 17 odigranih kola, sa dva boda manje osvojena od vodećeg Boda.