Vaterpolisti pobedom u Nišu završili grupnu fazu Super lige

Vaterpolisti Partizana pobedili su domaću ekipu Naise sa 15:12, u susretu poslednjeg šestog kola Superlige Srbije.

Partizan se još ranije plasirao u plej-of, a u doigravanje za titulu šampiona Srbije ulazi sa četvrte pozicije na tabeli.

Duel na bazenu Čair doneo je puno golova, a u takvoj igri bolje se snašao Partizan koji je sve vreme kontrolisao rezultat, iako je Nais u nekoliko navrata ispuštao prilike da uhvati priključak.

Smiljević je sa dva brza pogotka na startu meča odmah doneo gostima osetnu prednost. Imao je Partizan u ovoj deonici i tri gola prednosti (1:4), a Nišlije je u igri ostavio raspucani Lekić, koji je postigao tri gola u roku od pet minuta.

Crno-beli su na poluvreme otišli sa plus tri (4:7), pošto su drugu deonicu dobili sa 3:1. Bilal, Radanović i Radulović su pogađali za goste, a Naisu je tračak nade ostavio Jakša Kosić.

Partizan je i treću četvrtinu rešio u svoju korist, bilo je 4:3, a sredinom ovog perioda najtrofejniji srpski klub imao je i pet golova prednosti (5:10). Domaći sastav je sa dva gola Kosića uspeo da sačuva kakve-takve šanse za preokret u poslednjem periodu.

Nais je sjajno ušao u odlučujućih osam minuta i posle 120 sekundi je smanjio na 9:11 pogocima Matije Miloševića i Mitrovića. Imao je domaćin potom napad da još više zapreti, ali nije uspeo da ga realizuje i zbog toga je bio kažnjen. Partizanu su u finišu dosuđena dva peterca koja su Radonjić i Radanović pretvorili u golove i prilike za Nais više nije bilo.

Nais – Partizan 12:15 (3:4, 1:3, 3:4, 5:4)

Niš, 10. maja. Bazen Čair. Gledalaca: 400. Sudije: Goran Jovančević i Lazar Anđelić. Igrač više: Nais 11 (3), Partizan 4 (1). Peterci: Partizan 3 (3).

NAIS: Lazić, Mitrović 2, Pavičić, Kosić, 3, Budurin, M. Milošević 3, Mickić, Lekić 3, Živić, Nikolić , Malenović, D. Milošević, Stojanović, Stjepanović.

PARTIZAN: Bulajić, Andrin 1, Mitrović, Radulović 3, Nešić, Smiljević 3, Andrejević, Barać 1, Radanović 3, Radonjić 3, Bilal 1, Vlahović, Branković.