Top 16-stižemo!

Košarkaši Partizana pred gotovo 8.000 gledalaca savladali su Ritas sa 86:81, u neočekivanoj drami iako su na samo tri minuta do kraja imali 11 poena prednosti. Rade Zagorac je sjajno otvorio meč i tada je bio jedini raspložen za igru u napadu (prvih 12 poena su njegovo delo). Šta je on radio u napadu u odbrani je činio Vilijam Mozli koji je stigao do četiri blokade, a kada se meč lomio Jaramaz je bio hladan kao špricer i nanizao pet poena. Ali, krenimo redom.

Partizan, koji je pred utakmicu raskinuo ugovor sa Parahuskim, Veličkovića je odmarao, a utakmicu otvorio slabom odbranom koja je za sedam minuta primila 21 poen, dok je svih 12 u tom intervalu zabeležio Zagorac. Preterano željne isticanja sudije, svirale su dotle šest faulova u napadu, Mozli udario tri blokade, Trinkijeri je dao šansu Miletiću u startnih pet, u drugom delu četvrtine i Trifunoviću i to kada je gost imao šest razlike, ali je prva deonica završena 23-21, a brejk produžen u drugoj 15-0 za +9 uz odlične procente.

Kori Volden i Andrea Trinkijeri

Umesto da se“odlepi“, Partizan dopušta Litvancima povratak u meč , uz nove sudisjke „bisere“ na obe strane, ali i slabiji protok lopte, bez kontri i lakih koševa. Kada je to rešio, ubrzao iz jače odbrane vratio je +9 uz dobre role Tomasa i Mozlija, ali se na odmor otišlo samo sa 46-40, dok je indeksna valorizacija bila 57:32 za Beogradjane.

Ritas se početkom nastavka ponovo vratio propustima domaćih u odbrani i lošoj selekciji faulova, ali kao što Partizan nije mogao dugo da „prelomi“, tako Litvanci nsiu uspevali da izjednače. Poslednji period Trinkijerijev tim otvara sa serijom 9-0, odlaskom +18 u 32. minutu, odličnom odbranom, raznovrsnim napadom, kako u reketu, tako i šutem spolja. I umesto da „privede“ mirno utakmicu kraju, Partizan dozvoljava Ritasu povratak na -5 minut pre kraja, ali Jaramaz ne i brejk.

Partizan – Ritas 86:81 (23:23, 23:19, 22:17, 18:24)

Dvorana: Beogradska arena Gledalaca: 7.544 Sudije: Mehdi Difalah, Marčin Kovalski, Moric Rejter

Partizan: Volden 3, Zagorac 17, Pejdž 9, Gordić 7, Jaramaz 14, Miletić 0, Birčević 1, Janković 6, Tomas 16, Pejners 0, Trifunović 3, Mozli 10.

Ritas: Sirvidis 11, Bickauskis 3, Giedraitis /, Kajris 8, Holovej 7, Kruz 10, Ekhodas 7, Girdziunas 6, Bendzius 15, Blaževič 7, Berstrou 7, Butkevičijus 0.