SJAJNI SRPSKI STRELCI! Božićni turnir: Andrea Arsović preciznija od svetskog rekorda!

Srpski strelci su drugog dana “Božićnog kupa” u Osijeku osvojili 11 medalja – tri zlatne, tri srebrne i pet bronzanih medalja.

Dan je obeležila Andrea Arsović, koja je osvojila zlato puškom, uz novi državni rekord, bolji od aktuelnog svetskog rekorda finala, saopštio je Streljački savez Srbije.

Ona je “ubila” 253,4 kruga i tako za 0,7 krugova nadmašila dosadašnji državni rekord finala, koji je držala Teodora Vukojević.

Ovaj rezultat je za pola kruga bolji od svetskog rekorda koji drži Indijka Apurvi Čandela, ali svetski rekordi se priznaju samo na najvećim takmičenjima.

Bio je ovo drugi državni rekord Arsovićeve u razmaku od osam dana. Prošle subote, na Internacionalnom prvenstvu Beograda ona je oborila rekord kvalifikacija (632,1).