Šaponjićev gol i sjajan debi za Atletiko! (VIDEO)

Srpski napadač odmah se nameće Dijegu Simeoneu

Ivan Šaponjić napravio je lom u svom debiju za Atletiko Madrid i odmah postigao gol za Rohiblankose!

Momak koji je u gotovo senzacionalnom transferu stigao na stadion Vanda Metropolitano može da bude zadovoljan svojim debitantskim nastupom, pošto je u pobedi nad Numansijom rezultatom 3:0 bio strelac drugog pogotka kojim je definitivno rešio pitanje pobednika.

Sve se dešavalo u 77. minutu posle dobrog centaršuta Migela San Romana Ferandiza s levog boka, dok je Šaponjić lukavo utrčao iza leđa odbrane Numansije i sa peterca hladnokrvno rešio situaciju. Pošto se upisao u listu strelaca stavio je ruku na grb Atletika i jasno stavio svima do znanja da tu pripada.

Šaponjić je u igru ušao u 63. minutu umesto Anhela Koree i prema izveštaju madridskih medija ostavio odličan utisak u prvoj utakmici pod komandom Dijega Simeonea. Nekadašnji biser Partizana i dojučerašnji fudbaler Benfike bio je u strašnoj prilici da Atletiko dovede u vođstvo u 68. minutu posle vrsnog poteza Vitola i proigravanja petom, ali je Šaponjić poslao loptu iznad prečke iako je bio sam pred golmanom. Samo nekoliko trenutaka kasnije Vitolo je bio taj koji je probio led i sprečio da se prvi meč u sezoni završi bez golova. Šaponjić je i tada bio u mogućnosti da se upiše u listu strelaca pošto je hteo da potvrdi Vitolov udarac glavom koji je već matirao protivničkog čuvara mreže, ali je lopta već ušla u gol.