PORAZ U NIŠU:ŽELEZNIČAR – PARTIZAN 30:22 (15:11)

Gledalaca: 400.

Sudije: Marko Boričić i Dejan Marković (Beograd).

Sedmerci: Železničar 1(1), Partizan 3(0).

Isključenja: Železničar 8, Partizan 4 minuta.

ŽELEZNIČAR: Kocić (22 odbrane, 3 sedmerca), Matović, Milovanović 4, Stanojević, Sretenović 3, Mađar, Milosavljević 2, Živković 2, Spasić 4(1), Gorela 1, Marković 4, Jevtić 4, Kljajić 4, Pižurica, Pavlović, Babić 2.

PARTIZAN: Milenković (5 odbrana), Trnavac (5 odbrana), Ilić, Bojan Radivojević 1, Banduka, Ivanović 8, Grubić 3, Radovanović 2, Boris Radivojević, Padežanin 1, Stevanović 5, Mićić 1, Šotić 1.

Rukometaši Partizana izgubili su,u okviru petog kola plej-ofa, u Nišu od domaćeg Železničara,rezultatom 30:22 (15:11)

Predvođeni pomoćnim trenerom Nebojšom Bokićem niški rukometaši su pobedili Partizan u meču koji je obeležio golman domaćina Miroslav Kocić sa 22 odbrane.

U 5. minutu igrači “Želje” poveli su sa 3:1 golovima Živkovića i Jevtića, a već u 13. minutu imali prednost od 7:2. Posle samo 5 minuta Partizan je serijom 5:1 došao na gol zaostatka (8:7), ali su domaći uzvratili serijom 3:0 (11:7 u 20. minutu).

Ta četiri gola prednosti igrači iz “Čaira” su zadržali do kraja prvog poluvremena, a na odmor su otišli sa vođstvom od 15:11.

Početkom drugog poluvremena crno-beli su polako stizali zaostatak, a prvi put su poveli u 36. minutu (16:17). Vodila se velika borba u narednim minutima, ali su onda niški igrači od 19:20 stigli do 24:20 u 51. minutu i to golovima Milovanovića, Babića, Gorele i Markovića.

Taj period je prelomio utakmicu i domaćin je polako uvećavao prednost do konačnih 30:22.

Najefikasniji u timu Partizana bili su Ivanović sa 8, Stevanović sa 5 i Grubić sa 3 postignuta gola