Poraz u Ljubljani za kraj nada o plej-ofu

Partizan je porazom od Olimpije izgubio sve šanse za plasman među prve četiri ekipe u ABA ligi.

89:87 (18:23, 18:14, 16:25, 25:15, 12:10)!

Košarkaši Partizana izgubili su u 20. kolu ABA lige u Ljubljani od Olimpije rezultatom 89:87 posle produžetka, čime su izgubili sve šanse za plej-of regionalnog takmičenja.

Izvor: Partizan NIS

Košarkaši Partizana su u Ljubljani bolje otvorili meč, a tokom većeg dela sve četiri četvrtine su bili u prednosti, koja je u nekoliko navrata prelazila i deset razlike. Međutim, Olimpija se razigrala u poslednjih nekoliko minuta, kada su terenom dominirali Špan, Morgan i Betl.

Na kraju regularnog toka susreta bilo je 77:77, pa se ušlo u dodatni period.

Tamo je prvo trojku za Zmajeve pogodio Špan, dok je sa dva poena uzvratio Novica Veličković. Nadovezali su se Vilijams-Gos i Vanja Marinković, pa su Beograđani poveli sa 84:80. Devin Oliver je zatom pogodio za tri poena za Olimpiju, dok je Morgan izjednačio sa linije penala.

Tejlor Betl je zatim doneo nova dva poena Olimpiji na 37 sekundi do kraja produžetka, a trener Partizana Nenad Čanak je pozvao tajm-aut. Posle odmora Vilijams-Gos je promašio iz teške situacije, dok je Oliver dobio dva nova bacanja koja je i realizovao. Odmah je Veličović uzvratio trojkom, dok je Špan pogodio samo jedno bacanje posle novog prekršaja. Na kraju je Marinković u poslednjem napadu promašio za tri pa je na kraju bilo 89:87 za domaćina.

PARTIZAN: Vilijams-Gos 23 (4sk, 7as), Von 17 (7sk, 5as), Si 9 (4sk, 4izg), Tadić, Aranitović 2 (6sk), Marinković 11, Veličković 12 (8sk, 3as, 3izg), Pecarski, Gavrilović, Andrić, Gagić 11 (6sk, 3blk, 3izg), Šalić 2 (3izg).

Izvor :Sport klub